New Life Real Estate Karadağ Montenegro ve Budva’ya Türk Yatırımcıları Bekliyor

Gurbetteki vatandaşlarımız her geçen gün göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Oralarda büyük atılımlar gerçekleştiren yatırımcılar önemli işlere imzalarını atıyorlar. New Life Real Estate isimli firma Karadağ Montenegro ve Budva’da inşaat sektöründeki yatırımcılarını bekliyor.

New Life Real Estate Karadağ Montenegro ve Budva’ya Türk Yatırımcıları Bekliyor

Karadağ’a yatırım yapmayı düşünen firmalara emlak danışmanlık hizmetleri sunan New Life Real firma yöneticilerinden Elif Tomruk, Estate Karadağ’ın ekonomik ve inşaat sektörü hakkında önemli bilgiler paylaştı.

New Life Real hakkında bilgi veren Elif Tomruk; “ Firmamız Newlife Consulting Emlak ve Danışmanlık Şirketimizin kurulum amaçları doğrultusunda Türk mimarlara, Türk müteahhit ve işadamlarını sektörel ticari danışmanlık hizmeti vermekte, inşaat sektöründe inşaat yatırımı yapmak isteyen mimar, müteahhit ve işadamlarına Karadağ’da en uygun arazileri ve kat karşılığı inşaat alanları ile ilgili en karlı ve değer kazanacak bölgelerden inşaat arazi ve arsaları temin ederek sektörel gelişime destek ve danışmanlık vermektedir. Lütfen Karadağ da inşaat sektörü ile ilgileniyorsanız firmamız ile iletişim kurunuz” dedi.

Ülkede İnşaat Sektöründe Birim Karlılık %150-200’ler Seviyesinde

Karadağ’daki inşaat sektöründeki Montenegro’da Mimarlık ve Müteahhitlik yapmak için nedenleriniz ve avantajları; Montenegro’da Türk müteahhitler ve mimarlar inşaat sektörünü yeni yeni keşfetmekte ve yüksek karlılıklarla tanışarak yatırımlarını arttırarak sektördeki yerlerini ve markalarınız yaratarak Avrupa’daki markalarını geliştirmeye hız vererek devam etmekteler. Karadağ’da inşaatçılık ve inşaat sektöründe rekabet yok denecek kadar az, bunun nedeni hale oldukça büyük inşaat alan ve arazileri mevcut. Ülkede inşaat sektöründe birim karlılık %150-200’ler seviyesindedir.

Montenegro’da Gelir Vergisi %9

Montenegro’ ya yoğun turist akımı, konut üzerinden oturum izni alım kolaylığı ve konutların her yıl %8 civarı değer kazanması ve Avrupa Birliğine giriş sürecinin kısalması ve emlakta geri dönüşün 7-9 yıl içinde gerçekleşmesi gibi nedenlerden ötürü yapılan daire ve konutlar çok hızlı alıcı bulmaktadır. Montenegro Avrupa Birliğine girdiğinde firmanızın ciddi bir ruhsat değer kazanımı söz konusu olacaktır. Montenegro’da gelir vergisi %9 dur. Montengro’da halen çok uygun araziler veya kat karşılığı % 25 ler civarında deniz kenarı veya denize yakın arsa ve araziler bulabilmek halen mümkündür.

Düşük Vergi Oranları

Kar ettiğinizde şirketiniz için ödeyeceğiniz gelir vergisi sabit %9'dur. Kendinize kar payı aktardığınızda, bireysel geliriniz için ödeyeceğiniz vergi yine %9'dur. Avantajlı vergi olanakları, Avrupa ülkeleriyle iş ilişkilerinize yeni bir boyut kazandırabilir.

MONTENEGRO’DA (KARADAĞ) YATIRIM YAPMAK İÇİN 10 SEBEP!

Adriyatik’in yeni yatırım cenneti Montenegro, Türk yatırımcısını bekliyor. Türk vatandaşlarına vize uygulamayan ülkede, mülk edinme kolaylığından düşük vergi oranlarına, Avrupa’nın en genç ülkesi Montenegro’da yatırım yapmak isteyenler için işte on maddede Montenegro!

Adriyatik’in yeni parlayan yıldızı Montenegro ya da Türkiye’de bilinen adıyla Karadağ Türk yatırımcılara cazip fırsatlar sunuyor. Karadağ’da en büyük üçüncü turizm yatırımını gerçekleştiren Hexagon’un kurucu ortağı Hakan Aksu, Türkiye’nin yanı başındaki cennet ülkede yatırım yapmanın avantajlarını anlattı. Aksu; “Türkiye’ye vize uygulamayan Montenegro’da yatırım fırsatları Türkleri bekliyor” dedi.

Adriyatik’in yeni turizm destinasyonu

Akdeniz ve Balkan kültürlerinin buluştuğu Montenegro 2016 senesinde 3,5 milyon turist aldı. Her yıl turist sayısı istikrarlı olarak %3 ila %5 arası artan ülkede özellikle turizm ve servis sektörü bu fırsatı değerlendirecek yatırımcılar arıyor. ÖzellikleKotor, Tivat, HerzogNovi ve Budva en gözde yerler arasında. Sanayiinin gelişmediği ülkede sahiller ve tarım alanları tertemiz sizi bekliyor.

Kardeş Coğrafya Türk Yatırımcısını bekliyor

Osmanlı’nın iz bıraktığı kardeş coğrafyalar ile kültürel ve ekonomik köprülerin sürdürülmesi açısından Montenegro önemli bir noktada yer alıyor. Son dönemlerde kurulan sıcak siyasi ilişkiler sonucunda da Türkiye’den Doğuş Grubu, Net Holding, Global Yatırım Holding, Gintaş, Tosyalı Holding gibi Türk şirketleri Montenegro’da ciddi faaliyetlerde bulundular. Nüfusunun yüzde 19’u Müslüman olan Montenegro’da Osmanlı’nın izlerini bulmak mümkün.

Türk insanı çok seviliyor, vize yok

Pek çok Uzak Doğu ve Arap ülkesine vize şartı getiren Montenegro’ya Türk vatandaşları vizesiz girebiliyor. Birkaç doğal ve tarihi alanların UNESCO koruması altında olduğu ülkede pek çok mirasımız var. Gittiğiniz her mekânda, alış veriş yaptığınız her dükkânda size gülümseyen yüzlerle karşılaşıyorsunuz. Çünkü Montenegro’da Türkler çok seviliyor.

Beş günde şirket kurmak, 21 günde çalışma ve oturma izni almak mümkün

Montenegro’nun çalışma ve oturma izni konusunda tek uzman şirketi olan Newlife  Consulting    ile beş günde şirket kurmak, 21 günde de çalışma ve oturma izni almak mümkün. Üstelik, aileniz de oturum izninizden faydalanıyor.

Montenegro, 2019 yılında AB’ye tam üyelik için tüm ön çalışmalarını tamamlamak üzere. Montenegro’da çalışma ve oturma iznine sahip olacak Türk vatandaşları, AB üyesi ülke vatandaşlarının sahip olacağı tüm haklardan da yararlanabilecek.

Hukuk sistemi yatırımcıları koruyor

Geçtiğimiz günlerde NATO üyesi olan Montenegro, toprak bütünlüğünü uluslararası güvenceye aldı. Avrupa Birliği müzakereleri kapsamında hukuk sistemlerinde tüm Kopenhag kriterlerini yerine getirmekte olan Montenegro’da yatırımcıların hakları sağlam bir hukuk sistemi ile korunuyor.

Yatırımcıların yeni gözdesi

Adriyatik’in incisi Montenegro doğası ve tarihi güzellikleriyle birçok yabancı yatırımcının ilgisini çekiyor. Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere dünyanın önemli yatırımcılarının gözdesi haline gelen Montenegro’da 2009 yılından itibaren 48 binin üzerinde şirket kuruldu.

Ev ve araba fiyatları uygun

Yatırım maliyetlerinin oldukça düşük olduğu ülkede yeni iş kuranlara; vergilerde düşük başlangıç sınırları sunuluyor, mülk hakları oldukça sıkı kanunlarla güvence altında tutuluyor. Kira ve satılık ev fiyatlarının uygun olduğu 15 bin Euro civarında araba almak da mümkün.

Avrupa’ya ve dünyaya açılabilirsiniz

Resmi para birimi Euro olan Montenegro’da kurumlar vergisi oranı %9. Bürokrasinin olmadığı Montenegro’da şirket kurmanız halinde bütün dünyaya fatura kesebiliyorsunuz. Avrupa Birliği üyesi olduğu takdirde edindiğiniz tüm haklar geçerliliğini sürdürüyor olacak.

İstanbul’a 1 saat 20 dakika uzaklıkta

2000’lerin başında doğa ve tarihinin yeniden keşfedilişi ve 2006 yılında bağımsızlığını kazanması ile lüks yatırımcının da ilgi odağına dönüşen Montenegro, tüm ihtişamı ile eski günlerine geri dönüyor. Akdeniz’deki kalabalık destinasyonların aksine ziyaretçilerine sunduğu sakin yaşam imkânı ile Montenegro hem yatırımcılara hem de yeni bir yaşam kurmak isteyenlere kapılarını açıyor. İstanbul’dan Podgorica Havalimanı’na 1 saat 20 dakikada ulaşılabiliyor. Ülkeye günde 2 sefer, sabah akşam THY’nin uçuşları bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2018, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Volkan Gursoy
Volkan Gursoy - 9 ay Önce

Merhabalar, 15 yildir Montenegroda yasiyorum ama bu avantajlardan hic haberim yoktu. %150 karlilik olan bir projeniz varsa hemen baslamaya hazirim. Telefonum +38267214858

SIRADAKİ HABER