banner26

Büyüyen Safir Okulları Türkiye 1.si

Kurulduğu günden bugüne gerek eğitimde gerekse öğretimde sürekli gelişme kaydederek büyüyen Safir Okulları, Pendik’te açtığı 7. şubesiyle eğitim sektörünün gözdeleri arasında yer almaya devam ediyor.

Büyüyen Safir Okulları Türkiye 1.si

Milli, yerli ve çalışkan bir nesil yetiştirmek amacı ile yola çıkmış olan Safir Okulları bu yolda da emin adımlarla yürümeyi başarmıştır.

Safir Koleji Ataşehir Kız Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Yaren Nur TİKİCİERİ Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında üstün bir gayret ve başarı göstererek Türkiye 1.si olmuştur.

Safir Okullarında Başarısızlığa Yer Yok

Tam Öğrenme Modeliyle Üniversiteye Hazırlık çalışmalarını yürüten ve aynı zamanda öğrenmenin güçlendirilmesinin temel taşlarından olan tekrar, Safir Okulları’nın eğitim sürecinde olmazsa olmaz ilkesidir. Öğrencilere check-up tarzında yapılan Konu Başarı Sınavları ile eksikliklerini tespit etme, etütlerde bilgilerini tekrar etme, yanlış bilgileri düzeltme şansı verilir.

Yaparak, yaşayarak öğrenilen bilgiler, unutulması en güç bilgilerdir. Safir Okulları’nda öğrencilere, kendilerinin deneyerek öğrendikleri bir ortam sunulur. Sorgulayan, araştıran, sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler yetiştirmek amacı ile yola çıkan Safir Okulları, interaktif deneyler, zengin materyal kullanımı ve laboratuvar ortamı ile öğrencilerine bu imkanı sunmaktadır.

Yabancı Dilde Mükemmellik

Globalleşen dünyada sadece bilgi birikimi ve deneyimin yeterli olmadığının bilincinde olan Safir Okulları; İngilizce, Almanca ve Arapça dersleri ile yabancı dil eğitimine profesyonel bir şekilde devam etmektedir. Uluslararası düzeyde dil eğitimi alan öğrenciler, liseden mezun olana kadar yabancı dilde dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirme imkanını Safir Okulları’nda bulmaktadır.

Sanat ve Spor’da da Safir Koleji Değer Katıyor

Sadece eğitim alanında öncü olmakla kalmayan Safir Okulları, gerçekleştirdiği faaliyetlerle öğrencilerin sosyal yaşantısına da değer katmayı amaçlıyor. Safir Okulları’nda her çocuk özeldir ve bir tanedir. Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak öğrenciler farklı kulüp etkinliklerine yönlendirilir. Bu kulüpler öğrencilerin eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri birer yaşam merkezidir.

Safir Okulları’nda öğrenciler, sanat ve spor alanlarında kendilerini ifade edecekleri aktivitelere yönlendirilir. Safir’de öğrenciler, spor faaliyetleri ile bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürmektedir. Spor bilinci ile yetişen öğrencilerin sorumluluk bilinci de gelişir ve sorun çözme becerileri konusunda deneyimli hale gelirler.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER