Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan Mobilya Sektörüne Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan, mobilya sektörüne dair gelişmeleri İş ve Ekonomi programına değerlendirdi.

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan Mobilya Sektörüne Dair Önemli Açıklamalarda Bulundu

Mobilyada düşük faizli ve uzun vadeli kredi paketinin yanı sıra düğün salonlarının 1 Temmuz'da açılacak olması nedeniyle hareketlilik başladı. Sektör, son 10 yılın en yoğun hafta sonunu geçirdi...

Akit TV’de yayın yapan İş ve Ekonomi programına değerlendiren Koray Çalışkan, mobilya sektöründeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Modoko Yönetim Kurulu Başkanı Koray Çalışkan; "Biz son 20 yılda 150 milyon Dolardan yaklaşık 4 milyar dolara gelen bir sektörüz. 2019 yılında yüzde 15 dolar bazında bir artış sağladık. Bu yılın ilk 3 ayında yüzde 12-13 dolar bazında yine bir artışımız olmuştu. Tabiki dünya’daki bütün ekonomileri durduran bir olay ile karşı karşıya geldik. Mart’ın 15’inden sonra Nisan ve Mayıs’ın son dönemlerine kadar ciddi şekilde yüzde 60’lara yakın geri gidişler hissettik. Mayıs ayını sonunda ve Haziran ayının girişiyle birlikte ciddi bir hızlanmada başladı. İhracat kanalındada yine bir hızlanma başladı."

MOBİLYA SATIŞLARINDA 10 YILIN EN İYİ HAFTASI

Kamu bankalarınca başlatılan kredi destek paketi ve düğün salonlarının açılacak olması nedeniyle mobilya sektöründe ciddi hareketlilik yaşanıyor. Kamu bankalarınca 1 Haziran tarihinde yapılan ortak açıklamada, yerli üretim yapan mobilya sektörünü desteklemek amacıyla 6 ay ödemesiz ve düşük faizli kredi destek kampanyası başlatıldığı bildirilmişti. Aradan geçen sürede, düğün salonlarının 1 Temmuz itibarıyla açılacağının duyurulmasıyla birlikte mobilya sektöründe ciddi hareketlilik oluştu.

NORMALE DÖNÜŞ

Koray Çalışkan, 350 mağazanın bulunduğu 150 bin metrekarelik alanda bulunan MODOKO’da ciddi hareketlilik yaşandığını, kendilerinin de düğün hazırlığı yapan gençler için önemli bir kampanya başlattıklarını söyledi. Çalışkan, “Pandemi süreci birçok insanın mobilyasını değiştirme kararı almasına neden oldu. Geçen hafta, son 10 yılın en yoğun hafta sonunu yaşadık” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER