Önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından ASİAD ve ASİP Güçlerini Birleştirdi

Bölgenin önemli sivil toplum kuruluşlarından ASİAD (Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği) başkanı Yücel Yalçınkaya öncülüğünde önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.

Önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından ASİAD ve ASİP Güçlerini Birleştirdi

Son olarak Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Genel Başkanı Sedat Demir ve beraberindeki yetkililer ile bir araya gelen Başkan Yalçınkaya önemli bir protokol gerçekleştirdi. Bu kapsamda Avrupalı Türk işdünyası temsilcilerinden işbirliği teklifi ve yatırım desteği sözü geldi.

Çekmeköy Taşdelen’de ASİAD genel merkezinde yapılan toplantıda, misafir olarak katılan Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Genel Başkanı Sedat Demir ve Avrupa’daki Türk işadamlarından önemli işbirliği teklifi geldi. Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği yöneticilerinin yoğun katılım gösterdiği toplantıda konuşan ASİAD Başkanı Yücel Yalçınkaya, ülke ve milletin hayrına olan her işte sergiledikleri milli ve yerli duruşlarının devam edeceğini vurguladı.

Ükemize ekonomik anlamda önemli katkılar sunarak Ulusal ve bölgesel çalışmalarda işbirliği yaparak çözüm yolları bulmaya çalıştıklarını ifade eden Yalçınkaya, her alanda ülkemizin milli duruşundan yana asla taviz vermeyeceklerini kaydetti. Yalçınkaya, Türkiye ve Avrupa arasındaki iş anlaşmalarını geliştirmek adına ASİP ile yaptıkları işbirliğinin güzel sonuçlar getireceğine inandıklarını sözlerine ekledi.

Öte yandan Yalçınkaya, ASİP ile her türlü işbirliği ve dayanışmaya hazır olduklarını ifade ederek, ASİP Başkanı Sedat Demir’e, ASİAD’ın Avrupa temsilciliği sertifikası ve plaketini takdim etti.  Başkan Yalçınkaya, programa iştirak eden ASİAD’ın yerel temsilcilerinden onursal üye İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta’ya da bir plaket sundu. Programda ASİAD çatısı altına yeni firmalar da katıldı. Yeni katılımcılar arasında Türkiye çapında önemli işlere imza atan yurt içinden ve yurt dışından isimler vardı.

Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Başkanı Sedat Demir, “Burada Olmak Gruru Verici”

Konuşmasında ikili ilişkileri değerlendiren ASİP Başkanı Sedat Demir, İstanbul’un Dünya’nın önemli ticaret merkezi olduğunu vurguladı. Demir;  “İstanbul 24 saat aktif bir şehir. Bunun yanında İstanbul’un Avupa ile ekonomik ve ticari anlamda ilişkilerini daha fazla geliştirmeli. Bana göre. Dünya pazarı bugün ne Asya’da ne de Afrika’da. Asıl önemlil pazar Avrupa bölgesinde. Gelin yatırımlarımızı Avrupa’ya yapalım. Bu bağlamda bizler de sizlere her türlü işbirliği ve fuar çalışmasında destek olalım” dedi.

Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Başkanı Sedat Demir, Almanya’da bugün 680 adet STK’mız, 482 futbol takımımız ve 300 bin lisanslı sporcumuz var. Var olmak için önce kendimizi tanımalıyız. Başımıza her iş geldi oralarda ama pes etmedik. Şuna her zaman inandık; Avrupa’da gün gelecek ve bir Türk evladı başbakan olacak. Onların nüfusu yaşlı. Bizler çok geniş alanda mücadele veriyoruz Örfünü, adetini, töresini bilen bir nesil yetiştirmek için uğraşıyoruz. Sizlerin de Avrupa’ya açılmanızı canı gönülden destekliyoruz. Her zaman bizlere ulaşabilir ve her konuda destek alabilirsiniz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER