31 Mart Yerel Seçimlerine Erzurum'un Uzundere İlçesi Damga Vurdu

Erzurum'da, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sonuçları göre, 'cumhur ittifakı' adayı Hilmi Aktoprak yüzde 80,46'lık oy oranı ile Türkiye'de en çok oy alan ilçe belediye başkan adayı oldu.

31 Mart Yerel Seçimlerine Erzurum'un Uzundere İlçesi Damga Vurdu

Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sonuçlara göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önem verdiği illerden Erzurum'da AK Parti ve MHP'nin oluşturduğu 'cumhur ittifakı'nın MHP adayı Hilmi Aktoprak, yüzde 80,46'lık oy oranı ile Türkiye'de en çok oy alan ilçe belediye başkanı oldu. 
 

Erzurum’un sakin kent unvanına sahip olan Uzundere ilçesinde 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı adayı Hilmi Öztoprak aldığı yüzde 80.46 oy ile Türkiye rekoru kırdı.  Cumhur İttifakı adayı olarak seçime giren MHP'li Hilmi Öztoprak yüzde 80.46 oy alırken İYİ Parti Adayı Burhan Polat ise yüzde 12.05 oy alabildi. Uzundere Belediye Başkanı olan Hilmi Öztoprak yaptığı açıklamada, “Halkımızın bize göstermiş oldukları ilgi ile yüzde 80.46 ile Türkiye Rekoru kırdık. Halkımızın güvenine ve desteğine layık olacağız. Bize oy veren veya oy vermeyen tüm vatandaşlarımızı kucaklayacağız, ben tüm halkımızın belediye başkan olacağım. 2019 yerel seçimlerinde cumhur ittifakı adayı olarak seçimlere girdik gece gündüz demeden bıkmadan usanmadan yorgunluk nedir bilmeden köy köy ev ev dolaşarak tüm ilce halkımızın oyuna talip olduk.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER