“Altın Eller Çarşısı” Sancaktepe'de Açıldı

Sancaktepe Belediyesi tarafından kadınların el emeği göz nuru doğal ürünlerinin sergilenip satışa sunlacağı "Altıneller Çarşısı" açıldı.

“Altın Eller Çarşısı” Sancaktepe'de Açıldı

Açılışta konuşan Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma  Döğücü, "Bu bizim kadınlarımız seçim sürecinde vaadetmiş olduğumuz projemiz bugün bunu gerçekleştiriyoruz" dedi.

Sancaktepe 15 Temmuz stadyumu önünde açılan "Altıneller Çarşısı"na Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü, Sancaktepe Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, ile çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmalarının ardından çarşının açılışı kurdele kesimi ile gerçekleşti. Başkan Döğücü stantları gezerek bilgi aldı.

Sancaktepeli kadınların evlerinde ürettikleri ürünleri "Altıneller Çarşısı'nda" satarak aile bütçesine katkı sağlayacağını açıklayan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, "Bu bizim kadınlarımız seçim sürecinde vadetmiş olduğumuz projemiz bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Burada 100'e yakın stant var. Kadınlarımız burada kendi ürettikleri yiyecekten el işlerinden, seramikten her şeyden gelip burada sergiliyorlar. Onların satışını yapacaklar. Herkes direk üreticisinde almış olacak. Hem hanımlarımıza bir ekonomik katkısı olacak hem de herkes burada ilk elden doğal olarak üretilmiş ürünleri almış olacaklar. Bunu ilerleteceğiz. Devamlı hale getireceğiz . sene içinde de 3 ayrı bölgede de aynı faaliyeti göstereceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 08:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER