Erdoğan müjdeyi veriyorum deyip açıkladı! Düşecek...

Bursa Şehir Hastanesi ve İstanbul-İzmir Otoyolu Ortak Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası'nın faiz indirimi ile ilgili daha da sürecek mesajı verdi.

Erdoğan müjdeyi veriyorum deyip açıkladı! Düşecek...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Bugün başka bir gün. Bugün bir tarih yazıyoruz. Bugün İstanbul'u İzmir'e farklı bir şekilde bağlıyoruz.

Türkiye'nin ilk yap-işlet-devret yol projesini başlattığımızda olmayacağını söyleyenler, dalgasını geçenler oldu. Bu projenin Osmangazi Köprüsü dünyada sayılı köprülerinden biri. Bugün de kalan 192 km'lik bölümün açılışını yapıyoruz.

Toplamda 426 km'lik İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun tamımını hizmete sunmuş bulunuyor. Nereden nereye... Bu viyadükler öyle kolay yapılmadı. İstanbul ile İzmir arasındaki seyahati güvenli, konforlu hale getirmenin yanında yolu da 100 km kısaltıyoruz.Bu yol sayesinde turizm hızlanacak. Maliyeti 11 milyar dolar olan bu projenin ülkemize katkısı 3.5 milyar dolar.

Açılış töreninde Merkez Bankası'nın 4,25 puanlık faiz indirimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Merkez Bankası faizleri indirdi, daha da inecek. Müjdeyi veriyorum enflasyon da düşecek, bunu da göreceksiniz. Tüm vatandaşlarıma çağrıda bulunuyorum, herkes artık ekonomimizle ilgili spekülasyonlara kulaklarını tıkayıp, işine gücüne bakmalıdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER