Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’ndan anlamlı tanıtım yemeği

Sunuculuğunu Kerem Can Yazır’ın yaptığı programda, II. Abdülhamit Han'ın torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Ahde Vefa Platformu Başkanı Nuran Kırlak, Siyasi Danışman Taner Akkuş, Yeniden Refah Partisinden Uğur Atalay’da katıldı.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı’ndan anlamlı tanıtım yemeği

Geçtiğimiz günlerde kurulan Fatih Sultan Mehmet Vakfı Esenler Kültür Merkezi’nde sivil toplum kuruluşları, esnaf, zanaatkâr, eğitim kurumları ve hayırseverlere yönelik bir tanıtım yemeği düzenlendi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Coşkun Şahin Vakfın, ülkemizin şanlı ecdadımızla olan bağlarını güçlendirmek; birlik, beraberlik, kardeşlik şuuru içerisinde ülkemize ve insanlara fayda sağlamak üzere gönüllü eğitimci ve hayırseverlerin bir araya gelerek kurduğu gönüllük esasına dayanan bir oluşum olduğunu belirterek hedeflerinin hadisle övülen Fatih Sultan Mehmet Han’ı örnek alarak topluma faydalı bireyler yetiştirmek için yola çıktıklarını ve herkesten destek beklediklerini ifade etti.

Vakfın kurucularından İlahiyatçı, Yazar Hıdır Kartal'da Ceddimiz Osmanlıyı toplumumuza doğru bir şekilde öğretmenin önemli olduğunu,çağ açıp çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet hanın hadisle övüldüğünü ve bizlerinde onların yolundan gitmemiz gerektiğini ve o zatların bize öğrettiği dini bilgileri özümsememiz gerektiği onların bize Allahın hiçbir şeye benzemediği ve zamandan mekandan münezzeh olduğunu öğrettiklerini bildirdi.

Ayrıca Esenler Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya yaptığı selamlama konuşmasında Yeni kurulan vakfı överek başarılar diledi. Millet vekili Cuma İçtende ırk gözetmeksizin türk kürt laz arap çerkezin kardeş olduğunu bildirerek Fatih vakfına başarılar diledi. Sultan Abdulhamid Han’ın torunlarından Kayıhan Osmanoğlu'da dedelerinin ismiyle açılan vakfımıza ilgi göstererek yeni kurulan vakıfta görev yapma noktasında hazır olduğunu bildirdi.

Saiyasi partiler, dernekler, vakıflar ve iş adamları Fatih Sultan Mehmet Vakfında buluştu.

Eski Milletvekili Cuma İçten,Esenler Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya Esenler,Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel ,İshak Şukla ve diğer ilçe teşkilat başkanları Esenler Kaymakamlığından Mehmet Saldıran, Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Rıdvan Arslan ve , BDDK Daire Başkanı Mehmet Sarı, Hakim Abdusselam Göl, Esenler Esnaf Odası Yön. Kurulu Üyesi Fuat Saka, Strateji Derneği Başkanı Şener Mengene, Esenler İmam Hatip Mezunları Dernek Başkanı Mustafa Durmuş, İlahiyatçı ve yazar Dr. Hıdır Yeşilyurt, İlahiyatçı ve yazar Hıdır Kartal, Doğu ve Güneydoğu Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Fuat Bodur ve İdris Coltu, Başkan Yardımcısı Halil Özel ve dernek üyeleri, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı İshak Şukla, STK ve Hakla ilişkiler Başkan Yardımcısı Metehan Karabulut ve Cihan Çaylak, Kerem Can Yazıcı, İş adamları Ömer Onat,Ali Onat,Savaş Yıldız ,Erhan Bey, Ahmet Aydın, Nurettin Akan, Ahmet Balıkçı, Turgay Özege, Nurullah Akan, İsmail Akan, Bilal Akan ve Cem Yıldız ve çok sayıda işadamının katılımları dikkat çekti. 

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Mütevelli Heyetinden Mehmet Ay, Mehmet Aydın, Mecit Şahin, Adem Sümer, İlhan Zafer hazır bulundular.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 11:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Izzettin Altunkaynak
Izzettin Altunkaynak - 4 ay Önce

Allah sizlerden razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner17

banner15