banner22

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" Uygulaması Ümraniye'de Gerçekleşti

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" uygulaması kapsamında Ümraniye’de şerit boyama etkinliğine Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Ali Tuna Coşkun, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İçişleri Bakanlığının "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" Uygulaması Ümraniye'de Gerçekleşti

Kaymakamı Cengiz Ünsal yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda "yayalar kırmızı çizgimizdir " mottosuyla bugün yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerin yer ve zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla Ümraniye’de yaya geçitlerinin ortasındaki çizgiyi kırmızıya boyama etkinliğini gerçekleştirdik.” dedi.

Kaymakam Ünsal, ölümlü trafik kazalarında önemli bir düşüş yaşandığını ifade ederek, "Hepimizin bildiği gibi İçişleri Bakanlığımız son birkaç yıldır uyguladığı denetimler, kontrollerle ve yollarımızın standardının gelişmesiyle daha önce Türkiye'nin bir numaralı gündemi olan trafik kazaları, ülkemizin önemli gündemlerinden biri olmaktan çıktı. Allah'a şükür gelinen noktada ölümcül trafik kazaları yok denecek kadar az seviyeye düştü. Şehir içinde de yayaların karıştığı trafik kazalarını bir dizi etkinlikle daha da aşağıya çekmek istiyoruz. Bugün sizlerin de katılımıyla kırmızı çizgimizi çekerek, yayaların önceliği konusunda toplumsal farkındalığı en üst seviyeye çıkararak, yaya önceliğine verilen önemi ortaya koyduk. Trafikte yaya önceliği hususunda tüm Ümraniyeli hemşehrilerimden gerekli hassasiyeti göstermelerini özellikle istirham ediyorum." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER