banner22

İlahiyatçı- Yazar Şevki Yılmaz Üsküdar Rizeliler Derneğin’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Üsküdar Rizeliler Derneğinde hemşehrileriyle bir araya gelen İlahiyatçı -Yazar ve Eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Cumhuriyet tarihinde yapılan darbe girişimlerini, Türkiye’nin dününü ve bugününü içeren açıklamalar yaptı.  

İlahiyatçı- Yazar Şevki Yılmaz Üsküdar Rizeliler Derneğin’de Önemli Açıklamalarda Bulundu

Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek'in ev sahipliginde gercekleşen ziyarette Şevki Yılmaz; “Cumhuriyet tarihinde Türkiye Cumhuriyetine yapılan askeri darbe ve darbe girişimlerinin Türk Milletine ve ülkemize verdiği ekonomik zararlar rakamlarla ifade edilemez” dedi.

Yılmaz; “her fırsatta ülkemizde yapılmak istenen darbe girişimlerinin hiçbir zaman ülke ve millet menfaati adına yapılmamıştır. Bu milletin menfaati için yapılmış gibi gösterilmek istenen askeri darbelerden karlı çıkan emparyalist ülkeler ve bu ülkelerin menfatına çanak tutan içimizdeki hainler olmuştur” dedi.

“Halkın İradesi Dışındaki Hiçbir İrade Kabul Edilemez”

“Halkın iradesi dışında, halka rağmen yapılan darbeleri, ne toprağın üstü ne de toprağın altı kabul eder” diyen Şevki Yılmaz, “Darbe özgür ve hür iradenin hakkını ve hukukunu gasp etmekten başka birşey değildir. Askeri darbeler, gerek ülkemizde, gerekse dünyanın farklı yerlerinde, tek amacı ülkeleri zayıf düşürerek ve güçlü ülkelere bağımlı yapmayı amaçlamaktır. Öte yandan geçmişimize baktığımızda, Peygamber Efendimiz (SAV) 15 asır önce darbe gibi siyasi kararlara karşı çıkmıştır.” Şeklinde konuştu.

Şevki Yılmaz, Türkiye ve dünya konjonktüründe gelişen olayları değerlendirirken, daha sonra panelde kendisini dinleyen hemşehrilerinin sorularını cevapladı.

Üsküdar Rizeliler Dernek Başkanı Hasan Tek “Birlik ve Beraberliğin Önemine Vurgu Yaptı”

Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek; “Günümüz koşullarında insanlarımız daha fazla birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma ve hoşgörü içerisinde olmalıdır. Bundan böyle sık aralıklarla bir araya gelerek, halkımıza ve ülkemize yararlı toplantılar yapacağız.” Dedi.

Hasan Tek; “Bugūn ükemizin geçmiş yıllarda yaşadığı olumlu ve olumsuz konuları bizlere anlatmak için sabırsızlıkla beklediğimiz, deneyimli siyasetçi  ve Eski Milletvekilimiz İlahiyatçı Yazar Şevki Yılmaz aramızda oldu. Kendisinin deneyim ve tecrübelerinden istifade ettik. Ben buradan kendilerine nazik davetimizi kırmadıkları için sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER