banner22

İstanbul’da Akdağmadeni Rüzgârı Esti

İstanbul Akdağmadenililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği düzenlenen geniş katılımlı bir törenle açıldı.

İstanbul’da Akdağmadeni Rüzgârı Esti

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen dernek açılışına Av. Satılmış Şahin, Eski Bakan Lütfullah Kayalar ve Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzman Dr. Nezih Yalçın’ın samimi konuşanları damgasını vurdu. Öte yandan Dernek açılışında bir araya gelen Akdağmadenili hemşehriler hasret giderdi.

Dernek Başkanı Şeref Bilenin açılış konuşması ile başlayan açılışta Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Av. Satılmış Şahin, Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın ve Yozgat Federasyon Başkanları günün önem ve anlamını içeren birer konuşma yaptılar. İstanbul Akdağmadenililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Bilen, açılış konuşmaları, yemek ikramı, yöresel sanatçıların ve folklor gösterilerinin sahne aldı. Bilen, derneğin Akdağmadenililer başta olmak üzere tüm Yozgatlıların buluşma adresi olduğunu söyledi. Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın da Bilen'in daveti üzerine açılış törenine katıldı. Açılış töreninde konuşan başkan Yalçın, "’İstanbul Akdağmadenililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği’’nin açılış programında hemşehrilerimizi yalnız bırakmadık" dedi.

İstanbul’da yaşayan hemşerileri ile hasret giderdiklerini dile getiren Başkan Yalçın, "Derneğin daveti üzerine İstanbul’da katıldığımız açılış programında vatandaşlarımızla özlem giderip konu Akdağmadeni olunca büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Bizleri bu güzel organizasyonda ağırlayan vatandaşlarımızla buluşmamıza vesile olan başta İstanbul Akdağmadenililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Belen’e, değerli katılımcılara, şahsımıza göstermiş oldukları büyük ilgiden dolayı İstanbul’da yaşayan tüm hemşehrilerime, derneğin kurulmasında ve açılış programında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza şahsım ve Akdağmadenililer adına teşekkür ederim" ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER