Malazgirt Etkinliklerinde Çok Önemli Siyasi Tespitler

Geçtiğimiz hafta tarihi Malazgirt Zaferi kutlamaları etkinliklerinde edindiğim farklı bilgileri köşe yazıma taşımak istedim.

Malazgirt Etkinliklerinde Çok Önemli Siyasi Tespitler

Bölgenin önemli siyasetçileri ve kanaat önderiyle görüşme imkanım oldu. Edindiğim bilgilere göre yeni parti kurma hazırlığında olan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti’den birçok ismi koparmak istiyor. AK Parti’nin yerel seçimlerde aday göstermediği belediye başkanları ile eski İl başkanlarının telefonları çalmaya başladığını duymuştum.

Davutoğlu, 18 yıldır iktidarda bulunan eski partisini yıpratmak için çalmadık kapı, konuşmadık siyasetçi, teklif götürmediği kanaat önderi bırakmıyor. Öte yandan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yedi Renk Tek Yürek Platformu” Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Yalçıntepe’ye oldukça manidar bir teklifte bulumuş. Araya bir aracı koyarak Diyarbakır Dernekler Federasyonu Başkanı ile görüşen Davutoğlu içeriği dolu bir teklifle gelir ve İbrahim Yalçıntepeye derki; “siz eğer Diyarbaķır’ın Mehti Eker’i olmak istiyorsanız, Bakan olmak istiyorsanız, Türkiye’de ve Güney Doğuda söz sahibi olmak istiyorsanız benimle birlikte hareket etmelisiniz” diye bir dizi teklifte bulunur. Ancak Davutoğlu umduğunu bulamaz ve hiç beklemediği sert bir tepkiyle karşılaşır. Gözüne kestirdigi tüm sivil toplum kuruluşlarını ve küskün AK Partilileri tek tek gezen Davutoğlu, Yozgat’ta yeni bir Cemil Çiçek, Edirne’de Bülent Turan, Elazığ’da Mehmet Ağar, Ankara’da Melih Gökçek modeli oluşturmak için etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Son durumu son kez net bir şekilde özetleyeyim.. Eski küskünlere ve aday gösterilmeyen AK Partililer, siyasete Erdoğan’la devam edeceklerini belirtip telefonları kapatıyorlar. Belediye başkan adayı yapılmasa da il başkanlığından alınmış olsa da “Reis’le başlayanlar Reis’le devam etme”kararlılığını sürdürüyorlar.

Dipnot: “Davutoğlu’nun şimdiden Ali Babacan ile koltuk kavgası yaşadığı söyleniyor...”

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER