Mehmet Özdil; "Artık Hiç Kimse Esnafımızı Mağdur Edemeyecek"

Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Özdil; “Esnaflarımızın Sorunu Bizlerin Sorunudur” 

Mehmet Özdil; "Artık Hiç Kimse Esnafımızı Mağdur Edemeyecek"

Ümraniye Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Özdil Esnafın içerisinde bulunduğu sorunlarla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulunarak, Ümraniye esnafının yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Özdil, “Herhangi bir konuda haksızlığa uğrayan mağdur olan esnafımızın her zaman yanındayız. Zorda ve darda olan esnaflarımıza avukat danışmanlığı olmak üzere,  hukuksal konularda iş sağlığı ve güvenliği konularında, zorda kalan esnaflarımıza kredi konularında yardımcı olmaktayız. Bu konularda esnaflarımızın detaylı bilgi almaları için, odamıza uğrayarak her türlü kolaylığı hassasiyetle sağlamaktayız.


 

ODA OLARAK ESNAFLARIMIZLA İÇ İÇEYİZ  

Başkan Mehmet Özdil, “Oda olarak esnaflarımızın sorunlarını ve mağduriyetlerini gidermek için titizlikle çalışmaktayız. Kredi konusunda esnaflarımızdan ciddi şikâyetler almaktayız. Esnaf Odası olarak kredi konusunda işlemleri hızlandırmak için Anadolu yakasında faaliyet gösteren tüm Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleriyle temas içerisindeyiz. Bilindiği üzere ilçemiz sınırları içerisinde iki tane Kefalet Kredi Kooperatifi bulunmaktadır. Bu kooperatifler zaman zaman keyfi uygulamalar yaparak esnaflarımızı mağdur etmektedir. Zaman zaman da yetersiz kalmaktalar. Tabi biz oda olarak bu konuya acil çözüm ürettik. Anadolu yakasında faaliyet gösteren tüm Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleriyle iletişime geçerek kredi konusunda darda kalan esnaflarımızın önünü açarak diğer ilçelerden kredi çekmelerini sağladık ve kredi konusunda esnaflarımızı bilgilendirmeye yardımcı olmayı sürdürüp, alternatif imkânlar ürettik.”

SAĞLIK KONULARINA AYRI BİR ÖNEM VERİYORUZ

Özdil, “Sağlık konusundaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık konusunda esnaflarımıza kolaylık sağlamak amacıyla, çeşitli hastaneler ve birçok firma ile anlaşmalar yaparak, esnaflarımıza birçok hizmetten indirimli yararlanmalarını sağladık.”  

ESNAFLARIMIZIN HAKKI OLAN BİNALARIMIZI ALACAĞIZ

Esnaf odasının çalışmaları ile ilgili önemli konuları gazetemiz aracılığı dile getiren Özdil, kamuoyunda en çok konuşulan ve sorulan konulara da açıklık getirdi.

Özdil, eski yöneticiler vakıf kurarak, odanın binalarını ve gelirini haksız ve usulsüz bir şekilde vakfa devredilmesinin telafisi olmayan kanayan bir yara olduğuna değindi. Başkan Özdil, “er ya da geç adalet yerini bulacaktır. En kısa süre içerisinde esnaf odasından vakfa devredilen binaları geri alacağız. Esnafın hakkını ve hukukunų korumayı sürdüreceğiz. Oda olarak haklı davamızda, hukuk savaşını kazandık. 12 ağır cezada yargılanan Bayram Çavuşoğlu, Birol Kalyoncu ve on beş eski yöneticiler talebimiz doğrultusunda, devletin açmış olduğu dava ile 10 ay cezaları istinaf mahkemeside onaylandı. Devam eden süreçte haklarında açılan birçok davada devam etmektedir.” Şeklinde konuştu

ESNAFLARIMIZ İÇİN TALEPLERİMİZ

- Küçük esnafımıza faizsiz 50.000 TL 5 yıl kredi verilmelidir.

-Kira stopajları kalkmalıdır.

-Vergi, kredi, kredi kartı vb. borçlar enflasyon oranında uzun vadeli yapılanmalıdır.

-Toplu mal alım programı yürürlüğe konmalıdır. (örnek; zincir mağazalar 28 TL’ye aldığı ürünü küçük esnafımız 52 TL’ye almaktadır.

-Kayıt dışı ile ilgili çalışmalar başlatılmalıdır.

-Sicil affı çıkartılıp uygulanmalıdır.

-Esnafın tanımı yapılmalıdır.

-Esnafın ilk kayıt ücretleri düşürülmelidir.

ESNAFLARIMIZA YÖNELİK HİZMETLERİMİZ

-İşitme Testi (ücretsiz)

-Doğal Fizik Tedavi

-Dil okullarında %70 indirim.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER