Mektebim Okullarından “Naylon Poşete” Hayır Kampanyası

Mektebim okulları çevre bilinci ve geri dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Mektebim Okullarından “Naylon Poşete” Hayır Kampanyası

Biyoloji zümresinin görsel sanatlar öğretmenlerinin desteği ile gerçekleştirdiği “Naylon Poşete Hayır“ kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.


Özel Ümraniye Mektebim Lisesi Biyoloji Öğretmeni Özlem Ak’ın öncülüğünde öğrenciler ,sipariş verdikleri bez torbaların üzerlerine geri dönüşümle ilgili kendi tasarımlarını işleyerek semt pazarında ücretsiz halka dağıttılar.

Mektebim okullarında görevli Biyoloji öğretmenimizin gazetemize yaptığı açıklamada, plastik poşet yerine bez torba kullanımını özendirmeyi hedeflediklerini belirterek, "1 Ocak 2019 tarihinde poşet kullanımları artık ücretli hale geldi. Bizler de okul olarak mahallemizdeki vatandaşlara, esnafa, halka ve velilerimize bez torbaları dağıtmaya çalıştık. Amacımız bez torbalarının artık hayatlarında yer almasını sağlamak. Naylon poşet yerine geri dönüşümlü, çevre dostu, dayanıklı bez torba kullanımını teşvik etmek ve vatandaşları bilgilendirmek amacıyla pazar girişlerinde ücretsiz bez torba dağıtıyoruz. Pazarlar ve alışveriş yerlerinde naylon poşet kullanımının kaldırılması ile başlayan süreçte Mektebim Okulu olarak bizlerde boş durmadık” ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER