Sadakataşı Derneği'nden Lübnan'a Kardeşlik Eli

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çalışmalarına başlayan derneğimiz Lübnan’da bir dizi yardım faaliyetinde bulundu.

Sadakataşı Derneği'nden Lübnan'a Kardeşlik Eli

Ramazan ayıyla birlikte yardım çalışmalarına başlanıldı. “Kardeşlikte Ramazan gibi olalım” çağrısıyla başta Türkiye ve Gazze olmak üzere 25 ülkede yardım çalışmalarını sürdürmeye devam ediyoruz.

Ramazan yardımları kapsamında Lübnan’da bulunan yardım ekibimiz Fetih-Der’in destekleriyle Trablusşam, Tebariye, Beyrut, Kıtırmaye, Suriyeli mültecilerin yaşadığı Arsal kampı ve Filistinli mültecilerin yaşadığı Burj El Barajne kampında yardıma muhtaç ailelere Ramazan kumanyası, zekât ve bayramlık hediyeler dağıtımı gerçekleştirdi. Kıtırmaye’de yaşayan yetim ailelerine iftar yemeği verildi.

Yardım faaliyetlerine Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl, Genel Başkanımız Kemal Özdal, Fetihder Başkanı Yılmaz Bulat, Yönetim Kurulu üyemiz Hasan Ağırman, Hanımlar Komisyonu başkanımız Büşra Çevik ve yardım gönüllüleri katıldı.

Mülteci ve yetim çocuklara bayramlık

Kıtırmaye ve Burj El Barajne ’de yaşayan yüzlerce mülteci ve yetim çocuğa bayramlık kıyafet ve oyuncak hediye ederek Ramazan mutluluklarına ortak olduk. 2017 yılında açmış olduğumuz ve 200 öğrencinin eğitim gördüğü El Aksa Anaokulu’na 6 eğitim televizyonu hediye edilerek öğrencilerin daha kolay şekilde ders işlemeleri sağlanacak.

Mültecilere zekât dağıtımı ve iftar

Yardım çalışmalarının devamında Burj El Barajne kampında yaşayan Filistinli mültecilere 60 bin TL zekât ve 15 ton zeytin dağıtımı gerçekleştirildi. Kıtırmaye bölgesinde Lübnanlı, Filistinli ve Suriyeli yetim ailelerine 350 kişilik iftar yemeği verildi.

Genel Başkanımız Kemal Özdal yardımlar sonrası yatığı açıklamada ‘‘Mülteci kamplarında insani durum içler acısı vaziyette insanlar en temel ihtiyaçlarından mahrum durumda. Burada yaptığımız yardımlarla bir nebze olsun mazlumların yarasına su serpmiş olduk. Bölgeye düzenli yardım ulaştırmamız gerekiyor.’’ İfadelerini kullandı.

Destek olmak için;

Sürdürmüş olduğumuz Ramazan yardımlarına destek olmak için İFTAR yazarak 2989’a SMS atabilir, www.sadakatasi.org.tr adresinden banka hesap numaralarına erişebilir ve online bağış yapabilirsiniz. Yardımlar hakkında detaylı bilgi alabilmek için 0216 614 04 61 numaralı telefon numarasından dernek yetkililerine ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15