banner14

Sipahi, Çekmeköy'de Esnaf ve Vatandaşın Yoğun İlgisiyle Karşılaşıyor

DP Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, Çamlık Mahalllesi'nde esnafı ziyaret edip vatandaşla buluştu. Yaklaşık 4 saat kaldığı Çamlık Mahallesi'nde halkın içine karışan Sipahi; uğramadık yer, sıkmadık el bırakmadı.

Sipahi, Çekmeköy'de Esnaf ve Vatandaşın Yoğun İlgisiyle Karşılaşıyor

Çamlık Mahallesi'nde esnafın ve vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılanan Demokrat Parti Çekmeköy Belediye Başkan Adayı Hüseyin Avni Sipahi, yaklaşık 4 saat kaldığı Çamlık Mahallesi'nde halkın içine karıştı.

Sokak sokak dolaştı

Uğramadık yer, sıkmadık el bırakmadı. Saatlerce sokak ve caddelerde yürüyüp ev ve dükkan ziyaretlerinde bulundu. Sipahi'nin bu mahalle buluşması ise "uğramadık yer, sıkmadık el bırakmadı" yorumlarına neden oldu. Vatandaşlarla tek tek sohbet edip gönüllerine dokunan Sipahi sohbet ettiği vatandaşlara,"Biz bu yola önce insan sonra insan anlayışıyla çıktık. Çekmeköyümüzün geleceği için desteğinizi esirgemeyin" dedi.

Vatandaş, belediyede muhatap bulacak

Sohbet sırasında vatandaşların sorunlarını da dinleyen Sipahi, belediyeye gittiklerinde karşılarında muhatap bulamadığını belirten bir vatandaşın sitemine,"Belediye başkanı olduğumda ‘Çekmeköy cebimde, başkan emrimde’ projemizle isteği ve talebi olan bütün vatandaşlarımız, bana ve çalışma arkadaşlarımıza anında ulaşabilecek. Ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağım. Biz bu yola önce insan sonra insan anlayışıyla çıktık” diye konuştu.

Vatandaşın kira derdini hafifletecek

Vatandaşa ve esnafa projeleri hakkında da bilgi veren Sipahi sözlerini şöyle tamamladı:"En büyük projemiz ‘Ev sahibi rahat, kiracıya hayat’ projemiz. Kiranın 6 ayı belediyeden olacak. 6 ayı da kiracıdan olacak. Vatandaşın nefes almasını sağlayacağız. Belediyenin yıllık 280 milyon TL bütçesinden yapacağım 3 milyon TL'lik kira yardımı bizleri batırmaz. Bu bütçe zaten Çekmeköy halkına ait. 'Atölye evimde, para cebimde’ projemizle de ev hanımlarını iş sahibi yapacağız. Ev hanımları bu sayede ev bütçesine katkıda bulunacak."

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15