SİYAD Ümraniye Şubesi Karne Şenliğinde Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Siyad Ümraniye Şubesinin Sosyal Tesisi olma özelliği Taşıyan Ümran Mantı ve Kafe Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesindeki eğitim alan Kardeşleri için Karne Şenliğinde Yörenin meşhur yemeklerinden “Sinop Mantısı” ile buluşturdu.

SİYAD Ümraniye Şubesi Karne Şenliğinde Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Siyad Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar; “Bugün belki de bu zamana kadar ki en anlamlı programlardan birini icra ediyoruz.

Derneğimizin açılış günü Santral Meydanında 10 Bin Ümraniyeli hemşehrimize iki ton mantı İkram etmiştik. Sonrasında gelen talepleri karşılamak adına Ümraniye’nin ilk Sinop Mantıcısı olan Ümran Mantıyı dernekteki altı arkadaşımız ile birlikte açtık. İsimlerini de zikretmekte fayda var, her birinin ciddi katkısı desteği vardır. Murat Uçar, İsmail Çakar, Alaattin Kara, Kemal Kuru, İsa Göksu, Sabri Demir beylere buradan teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ümran Mantı Ailesi sosyal sorumluluk projelerine asla kayıtsız kalamaz. Aile çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı il müdürlüğü ve çocuk gelecek derneğinin teklifi üzerine burada 500 Kadar Çocuğumuza Sinop Mantısını ile buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğimize dair umudumuz çocuklarımızın yüzlerinde mutluluğu görmek en güzel duygu. Vizyonumuz bizce tam da budur. Sinop Ümran Mantı Ailesi ve Siyad Ümraniye Şubemizdeki arkadaşlarımız ile bugün en güzel ve en kıymetli anı olarak çocukların yüzünde tebessüm bırakmak oldu.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner18