SİYAD Ümraniye Şubesi’nden Anlamlı 15 Temmuz Programı

SİYAD (Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği) Ümraniye şubesinin “Ezelden Ebede 15 Temmuz Destanı” programı Ümraniye Mehmet Âkif Kültür Merkezinde gerçekleşti.

SİYAD Ümraniye Şubesi’nden Anlamlı 15 Temmuz Programı

Programa, Santral Merkez Camii İmam Hatipi Gürcan Göksu ve Ensar Vakfı Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Güçlü’nün Kuran-ı Kerim tilaveti ve salalar eşliğinde başlandı. Doç. Dr. Sezai Çelik’in 15 Temmuz'da yaşadıklarını anlatırken salonda duygu yüklü anlar yaşandı.

Programda söz alan SİYAD Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar; “Türk milletinin iradesine sahip çıkarak işgal girişimini milli bir destana dönüştürülmesinin üzerinden tam 3 yıl geçti. 15 Temmuz gecesi Türk milletinin gücünü dünyaya bir kez daha gösterdiği gündür. Şehitlerimizi hürmet ve rahmetle anıyor, gazilerimizi şükranla kucaklıyoruz. 15 Temmuz gecesi sokağa çıkanları, tanklara karşı duran yürekleri, direnenleri; o gece millete, demokrasiye ve vatana sadık olanları saygıyla minnetle anıyoruz. Ülkemizin kaderini dönüştüren bu şanlı direnişi gelecek nesillere aktarabileceğiz. Bu süreçte her türlü akademik, kültürel çalışmaları yapmak tarihin bize yüklediği bir sorumluluktur.” Dedi.  

Programa 15 Temmuz gazilerden Orçun Şekercioğlu, İlhami Çil, SİYAD Genel Başkanı Mehmet Kuru, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Emin Kaplan, İlçe Müftüsü Muharrem Gül, Meclis üyeleri ve SİYAD Ümraniye şubesi üyeleri katıldı.

Programın sonunda 15 Temmuz şehitleri için okunan hatim duasını İlçe Müftüsü Muharrem Gül yaptı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER