Taner Akkuş’tan Anadolu Ajansına “Ramazan İsraf ve Gösteriş Ayı Olmasın”

Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Taner Akkuş Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Taner Akkuş’tan Anadolu Ajansına “Ramazan İsraf ve Gösteriş Ayı Olmasın”

Strateji Geliştirme ve Analiz Uzmanı Taner Akkuş, "Yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşmaya aracı olması gereken ramazan ruhu, siyasi resepsiyonlar, belediye organizasyonları ve lüks otel restoranlarında gösterişli iftar ve sahur programları ile dini amaçtan uzaklaştırıp günah işlemeye yaklaştırıyor...

Strateji Geliştirme ve Analiz Uzmanı Taner Akkuş, "Yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşmaya aracı olması gereken ramazan ruhu, siyasi resepsiyonlar, belediye organizasyonları ve lüks otel restoranlarında gösterişli iftar ve sahur programları ile dini amaçtan uzaklaştırıp günah işlemeye yaklaştırıyor ne yazık ki." dedi.

Ahde Vefa Platformu Danışmanlığı da yapan Taner Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önceki ramazanlarda şaşalı ve gösterişli iftar sofraları gördüklerini ifade etti.

Ramazanın fakir, düşkün ve ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere, bütün insanların eşit değerde olduğunu hatırlamaya vesile olduğunu belirten Akkuş, "yardımlaşma, dayanışma ve kaynaşmaya aracı olması gereken ramazan ruhunu gösterişli iftar ve sahur programları, dini amaçtan uzaklaştırıp günah işlemeye yaklaştırıyor ne yazık ki. Zenginin fakirden, patronun işçiden ve uzunun da kısadan hiçbir üstünlüğü olmadığı bir dine sahip değil miyiz? Ramazan israf ve gösteriş ayı olmasın." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER