banner22

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI İSMET YILDIRIM'IN SOSYAL MEDYA BULUŞMASINDA SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, koronavirüs (COVID-19) nedeniyle iptal edilen ‘Halk Günü’ buluşmalarını sosyal medyadan canlı yayınla sürdürdü. Başkan Yıldırım, Ümraniye’de alınan koronavirüs tedbirlerinden yeşil alanlara, imardaki gelişmelerden spor, sanat ve kültürel çalışmalara kadar birçok konuda vatandaşların yönelttiği soruları cevapladı. 

ÜMRANİYE BELEDİYE BAŞKANI İSMET YILDIRIM'IN SOSYAL MEDYA BULUŞMASINDA SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, koronavirüs nedeniyle iptal edilen ‘Halk Günü’ buluşmalarını sosyal medyadan gerçekleşen canlı yayınla sürdürerek bir ilke imza attı. Başkan İsmet Yıldırım'ın açıklamaları sosyal medya üzerinden büyük ilgi gördü. 

Yaklaşık bir saat süren canlı yayın sırasında Başkan Yıldırım, vatandaşların çeşitli sosyal medya platformlarından yönelttiği soruları yanıtladı.  Yıldırım, gündemdeki koronavirüs ile ilgili belediyenin yaptığı dezenfekte çalışmaları ile diğer tedbirleri, imardan spor ve sanata kadar bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

“Ümraniye’de dezenfekte çalışmalarımız devam edecek”

Koronavirüse karşı alınan tedbirler konusunda başta Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümet ve Sağlık Bakanı ile tüm sağlık kadrolarına teşekkür eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye’de de belediye olarak bir dizi tedbirler aldıklarını ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Temizlik ve hijyenin bu mücadelede önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Yıldırım, “Ümraniye özelinde bu işe bakarsak Ümraniye’de başta okullarımızın dezenfekte edilmesi, kamu kurumlarımızın İGDAŞ, İSKİ, belediye binası ve diğer kamu binalarının dezenfekte edilmesi, yolların temizlenmesi devam ediyor. Zaten bu süreç önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bundan sonra bu koronavirüsün getireceği menfi ya da müsbet gelişmeleri de dikkate alarak Ümraniye’mizde yedi yirmi dört değil sıfır yirmi dört çalışıyoruz ve çalışacağız. Kaymakamlığı ile emniyet müdürlüğü ile diğer kamu kurumları ile hastaneleri ile ve belediyemizin çalışanları ile bu çalışmaları sürdürüyoruz. Ben bu süreçte başta belediyemizin temizlik işlerinde çalışanlar olmak üzere zabıtada çalışan tüm arkadaşlarımıza ve diğer birimlerdeki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar da cansiperane bir şekilde çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

“Bin konutluk bir proje ile kentsel dönüşüme başlayacağız”

Ümraniye’deki kentsel dönüşümle ilgili bir soruya yanıt veren Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Biz şimdi Kazım Karabekir bölgesinde beş buçuk mahallemizde herhangi bir imar problemimiz yok. İmarı yapılmış, 2B arazileri kamu eliyle vatandaşımıza verilmiş, tapuları da var, imar planları da var, inşaata başlamak düşüyor. Orada yüzde 10-12lik bir kısımda kamu davası şeklinde süren bir dava var. Birileri bizimdir bu yerler diyor işte burası da bir milyon metrekareye tekabül ediyor. Onlarda takip ediliyor. Bundan iki ay evvel biz de müdahil olduk oradaki davalara. Davalarda tedbir kararı vardı, inşaat yapılacak arazilerde. Onları kaldırttırdık. Diğer dava da devam ediyor zaten. Bizim Kazım Karabekir bölgesinde zaten bir plan çalışmamız vardı. O plan üzerinde bir kentsel tasarım yaparak bin konutluk bir proje ile başlayacağız. Önümüzdeki günlerde vatandaşlarımız takibe devam etsin. Zaten halkla iç içeyiz, onları da bu konularda bilgilendiriyoruz, bilgilendirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

“Yeni millet bahçeleri ile 1 milyon 150 bin metrekare yeşil alana kavuşacağız”

Vatandaşların Ümraniye’deki yeşil alan çalışmaları ile ilgili yönelttiği bir soruya yanıt veren Başkan Yıldırım, “Bizim iki buçuk milyon metre kare yeşil alanımız yani ormanlarımız var. Bu ormanlarımızdan bir tanesini Küçüksu Caddesi üzerindeki 330 dönümlük ormanı Ümraniye Millet Bahçesi olarak, Türkiye’de olmayan bir orman ve yedi yirmi dört yaşanacak bir yer haline getirdik. Tuvaletlerinden mescitlerine, koşu alanlarından bisiklet parkurlarına, koşu alanlarından çocuk parklarına kadar mükemmel bir yer haline getirdik. Ve Türkiye’de ilk defa biliyorsunuz kömürü kaldırdık ama doğalgazlı mangallar yaptık. Ve taşın üzerinde ilk defa bir eti, tavuğu, balığı pişirebilecek o hizmeti geçen yıl Ağustos ayı itibari ile hizmete sunduk. Spor aktivitelerinden tutun da ne ararsanız o bahçede var. Şimdi ikicisi ve üçüncüsünü de hizmete sunmak için çalışıyoruz. Biliyorsunuz orta bölgede 550 dönümlük alanda Trabzonpark  var. Ümraniye Belediyemize Orman Müdürlüğü’nde aldık, oranın üzerinde çalışıyoruz. Bir de Dudullu tarafındaki Osmangazi korumuzu, Osmangazi Millet Bahçesi’ne çevireceğiz. Onu da TOKİ ile birlikte inşallah planlıyoruz, projelendiriyoruz. Onları Ümraniye’mize kazandırdığımız zaman 1 milyon 150 bin metrekare yeşil alana kavuşacağız.

Zaten mahallelerimizde devam eden projelerimiz var. Şuanda 300 tane parkımız var. Cadde ve sokaklara yeni ağaçlar dikiyoruz. Ağaçları biliyorsunuz 8 yıllık 10 yıllık büyük ağaçlar. 3 bin 600’ün üzerinde ağacı bütün mahallelerimizdeki ana caddelere dikerek bir anda baharın gelmesi ile göreceksiniz Ümraniye yeşil bir görünüme kavuşacak. Bu şekilde önümüzdeki yıllarda da dikeceğimiz ağaçlarla 5 yıl içerisinde Ümraniye’de ağaç dikilmeyen yer kalmayacak” dedi.

“Üç yüzme havuzunun çalışması başladı”

Spora yönelik çalışmalar hakkında yöneltilen bir soruya ise Başkan Yıldırım, “Spor konusunda göreve geldikten sonra çok önemli adımlar attık. Bir tane yüzme havuzumuz vardı. O da Cumhurbaşkanımız Tayyip beyin belediye başkanlığı döneminde yapılmıştı Tepeüstü’nde.  Daha sonra geçmiş dönem başkanımız Hasan bey bir tane daha yüzme havuzu çalışması başlatmıştı biz tamamlayarak onu açtık. Fakat üç tane birden sağ olsun Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte karar verdik, 3 tane yüzme havuzunun inşaatına başladık. İnşallah bu yıl içerisinde Haziran ayına kadar onları bitireceğiz. Bu havuzların bir tanesi Dudullu Adem Yavuz tarafında, yine bir tanesi Armağanevler tarafında, bir tanesi de Kazım Karabekir tarafında olmak üzere oradaki çocuklarımızın yüzme ihtiyacını karşılayacağız. Ümraniye’de yüzme bilmeyen kalmayıncaya kadar yüzme havuzlarımızı arttıracağız. Ayrıca basketbol sahalarını da ilk önce 20 tanesini yapacağız ve bunları da 110’a çıkaracağız. Yine Spor Bakanlığımızla birlikte yapıyoruz onu. Sporun her türlüsüne desteğe devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER