banner22

Ümraniye Halkı Elazığ ve İdlib İçin Tek Yürek Oldu

Ümraniye Belediyesi ve İHH Ümraniye Temsilciliği öncülüğünde başlatılan "Ümraniyeliler İdlib'e Destek Oluyor" kampanyasının ardından, Elazığ’da yaşanan deprem hadisesi ile yardım kampanyası büyüdü.

Ümraniye Halkı Elazığ ve İdlib İçin Tek Yürek Oldu

Kısa sürede çok sayıda un, bot, soba, mont, battaniye, kuru gıda ve oyuncak gibi malzemeler toplanırken, yaşanan Elazığ depremi sonrası bölgeye büyük bir yardım kampanyası başlatıldı.

Toplanan yardımlar, Alemdağ Caddesinden dualar eşliğinde uğurlandı. Törene Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Kaymakam Suat Dervişoğlu, İlçe Başkanı M. Emin Mollaoğlu, İHH İlçe Temsilcisi Talip Enes, Müftü Muharrem Gül, AK Parti Ümraniye İlçe Teşkilatı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Ümraniye Halkından Elazığ’lı Kardeşlerine Büyük Destek

Elazığ'da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından Ümraniye halkı Elazığlı kardeşlerini unutmadı. Deprem felaketinin ardından ilk harekete geçen ilçelerden biri olan Ümraniye’de toplanan yardımlar dualar eşliğinde gönderildi. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım; Devletimiz depremin ardından çok hızlı bir şekilde tüm ihtiyaçlara cevap vermek için harekete geçti. Biz de katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Elazığ ve Malatya'daki ihtiyaç sahipleri için harekete geçtik ve önemli miktarda yardımları topladık. Merhamet elimizi uzatmaya her zaman hazırdık ve her zaman da hazır olmaya Allah'ın izniyle devam edeceğiz. Bugün on tırımızı gönderiyoruz. Ama öncesinde önemli miktarda tırlarımızı yardım bölgelerine gönderdik” İfadelerini kullandı.

"Dünyada En Fazla Yardım Yapan Ülkeyiz"

Suriye'nin İdlib kentine yönelik yapılan saldırıların ardından çok sayıda Suriyeli Türkiye sınırına doğru hareket etmiş, büyük bir göç yaşanmıştı. Yaşanan bu durum Türkiye'deki bir çok yardım kuruluşunu harekete geçirdiği gibi Ümraniye Belediyesi'ni de harekete geçirdi. Ümraniye Belediyesi ve İnsani Yardım Vakfı(İHH) işbirliği ile başlatılan "Ümraniyeliler İdlib'e Destek Oluyor" kampanyası çerçevesinde kısa sürede hazırlanan yardımlar yola çıktı. Kampanya başlar başlamaz hazır hale getirilen yardımınların gönderilmesi nedeniyle son tırların bir kısmı İdlib için yola çıktı. Ümraniye  Belediyesi ile İHH Ümraniye temsilciği öncülüğünde hazırlanan yardım tırları insanı yardım malzemesi, Suriye'deki iç savaştan kaçarak İdlip'te kamplardan kalan savaş mağduru sivillere ulaştırılmak üzere özenle hazırlandı.

Türkiye'nin dünyada en cömert ülke olduğunu belirten Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu;, "Bugün bir araya gelmemizin sebebi İdlib ve Elazığ. Biliyorsunuz İdlib’te çok büyük bir insani dram yaşanmaktadır. Rejim kuvvetleri üç milyon mazlum ve masumun üzerine vahşice bomba yağdırdığı İdlib'te aynı zamanda yağışlı ve soğuk bir kış şartları hüküm sürmektedir. Öte yandan Elazığ şehrimizde deprem hadisesi yüzünden zor duruma düşen vatandaşlarımıza en kısa sürede belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla beraber ortak hareket ederek yardım kampanyası başlattık. Dünyanın neresinde kanayan bir yara varsa ona merhem olmaya aziz milletimizle beraber çalışıyoruz. 2018 yılında milli gelirine göre en fazla uluslararası insani yardım yapan ülkeydik. Şimdi ise toplamda dünyada en fazla yardım yapan ülkeyiz.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER