banner22

Üsküdar Rizelilerden Yerli ve Milli Otomotiv Üretimine Anlamlı Destek

Üsküdar Rizeliler Derneğinde bir araya gelen Rize'nin önde gelen isimleri yerli ve milli otomotiv üretimine tam destek veridi.

Üsküdar Rizelilerden Yerli ve Milli Otomotiv Üretimine Anlamlı Destek

İstanbul’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının öncülerinden Üsküdar Rizeliler Derneği, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı yapılan yerli ve milli olan TOGG projesine tam destek vererek, ilk etapta 53 araç siparişi verme kararı aldı.

Rizeli taksicilerinde aralarında bulunduğu ve çok sayıda önemli isminde katıldığı toplantıda basın mensupları ile bir araya gelen yöneticiler önemli konulara temas etti.

Basın açıklamasına Üsküdar Rizeliler Dernek Başkanı İşadamı Hasan Tek ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra,  Rizeliler Vakfı Başkanı Mahmut Ekşi, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Ridef Genel Başkanı Recep Albayrak olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.

Dernek Başkanı ve İşadamı Hasan Tek yaptığı basın açıklamasında; “Üsküdar Rizeliler olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın öncülügünde üretimine başlanan, elektirikli otomotive destek vermek amacıyla,  Rize’nin plakası olan 53 adet SUV, İstanbul Rizeli Taksiciler Platformu Başkanı Muhammet Çavuşoğlu kardeşimizde 14 adet Sedan otomobil ön sipariş vererek TOGG projesine destek olacağız. 14 ve 53 ardı sıra yazıldığında güzel şehrimiz İstanbul’un fethedildiği tarih olan 1453’ü simgelemektedir.  

TOGG Projesi  ‘Anadolu Devrim Otomotiv’  Gibi Ömrü Kısa Kalmayacaktır

Hasan Tek; “Devletimiz bilinçli ve güçlü bir şekilde yerli ve milli elektirikli otomotiv üretimine başlamıştır.  Bu üretim başarıyla gerçekleşecek ve geçmişte yaşadığımız ülkemizin çok önceleri yapmak istediği fakat gerçekleştiremediği “Devrim” adıyla anılan milli otomobilin projesi iç ve dış mihraklar dolayısı ile sekteye uğramıştır. Bugün ise devrin otomobilini yapıyoruz. Üsküdar Rizeliler olarak milletimizin geleceğini, ihracat ekonomisine çok büyük katkıları olacağına inandığımız milli ve yeterli devrin otomoboline destek olmak için bu toplantıyı tertip ettik. TOGG’un küresel otomobil dünyasının yeni liginde Türkiye’yi gururla temsil edeceğine inancımız tamdır.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER