38'inci Dini Yayınlar Fuarı Büyük Çamlıca Camii Avlusunda'da Açıldı

Diyanet Vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı”nın bu yıl 38’incisi düzenleniyor.

38'inci Dini Yayınlar Fuarı Büyük Çamlıca Camii Avlusunda'da Açıldı

İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’na kurulan fuarın, bir diğer noktası da Üsküdar’daki Büyük Çamlıca Camii’nin iç avlusu oldu. Buradaki fuarın açılışını da Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş yaptı.

Fuarın açılışına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz ve Tataristan Baş Müftüsü Kamil Samigullin katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş açılışta yaptığı konuşmada, "Güzel bir mekandayız, güzel bir zamandayız. Zamanların en mukaddesi Ramazan ayındayız. Mekanların en güzel Kabe-i Muazzama’nın şubesi Büyük Çamlıca Camii’nin iç avlusundayız” diye konuştu. “Kur’an’ın adıdır kitap. Onun için tüm kitaplara isim olmuştur” diyen Erbaş, “Bu açıdan kitap kelimesinin fuarla birlikte yan yana gelmesi ve fuarın daha fazla kitap okunmasının vesilesi olarak bu fuarın açılmış olmalı çok anlamlıdır” ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise “Burada daha çok kitapseverle sizleri buluşturmak adına Üsküdar Belediyesi olarak bütün imkânlarımızı seferber edeceğimizi açıkça ifade ediyorum. Mahallelerimizden Üsküdar’ın merkezinden buraya ramazan boyunca vatandaşlarımıza ücretsiz otobüs seferleri hazırlayacağız. Bu akşamdan itibaren başlayacak 15 gün süreyle devam edecek. Buradaki arkadaşlarımızın da birtakım sosyal ihtiyaçlarının temini konusunda da imkânlarımız ölçüsünde desteğimiz olacaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER