banner22

Strateji Derneği Çalışmalarına Devam Ediyor

2014 yılında Birlik Stratejik Araştırmalar Merkezi (BİRSAM) olarak başlayan stratejik çalışmalar, Uluslararası Stratejik Araştırmalar Merkezi (USAM) ve Strateji Enstitüsü (SEN) olarak devam ederek "Strateji Derneği" adı altında kurumsallaşarak resmiyet kazandı.

Strateji Derneği Çalışmalarına Devam Ediyor

Strateji Derneği Genel Başkanı Şener Mengene yaptığı açıklamada; "Güçlü Türkiye'nin Stratejik Vizyonu" hedefi ile kurularak, Yerli ve Milli Stratejik Araştırmalar Merkezi, Yerli ve Milli Düşünce Kuruluşu, Yerli ve Milli Sivil Toplum Kuruluşu olma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor.”

Stratejik vizyon toplantılarında, akademisyen, bürokrat, teknokrat, diplomat, İş adamları, siyaset ve medya dünyasından önemli isimler tecrübe paylaşımında bulunuyor. Ülkemizin kronik sorunlarına kalıcı çözümler üretmek, gelecek vizyonu ile ilgili derinlemesine akademik, stratejik, sosyal, sağlık, spor, enerji, gıda, teknoloji, hukuk, siyasal, ekonomik ve diplomatik konularla ilgili çalışmalar yapmaktadır. Uluslararası alanda rekabet edebilecek etkili politikalar geliştirmek, Türk ve İslam ülkeleri arasında sosyal, kültürel, siyasal, ticari ve askeri alanda işbirliğini güçlendirmek, somut, uygulanabilir, sürdürebilir, kısa, orta ve uzun vadeli, milli, yerel, ulusal, bölgesel, kıtasal ve küresel stratejiler belirlemeyi amaçlamaktadır. Stratejik raporlar, makaleler, seminerler, eğitimler, TV, gazete, dergi gibi bilimsel çalışmalar ile birlikte, Strateji Akademisi "Stratejik Vizyon toplantıları" ile gündemdeki konuları, uzman konukları ile belirli periyotlarla derinlemesine ele almaktadır. Türkiye Strateji Raporu ve Türkiye Strateji Zirvesi gerçekleştirmeyi planlamaktadır.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER