Yozgatlılar Boğaz Turunda Buluştu 

İstanbul’da faaliyet gösteren Yozgat Sorgun İlçesi Araplı Kasabası ve Ahmet Fakılı Derneklerinin ortaklaşa düzenlediği boğaz turunda Yozgat’ın önde gelenleri bir araya geldi.

Yozgatlılar Boğaz Turunda Buluştu 

Faruk Oğuzhan’ın sunuculuğunu yaptığı, İstanbul’daki Yozgatlıların yoğun ilgi gösterdiği boğaz turuna Ak Parti Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar,  Av. Satılmış Şahin, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, Sorgun Araplı Kasabası Belediye Başkanı, Dernek Başkanları, Federasyon Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Yaklaşık üç saat süren Boğaz turunda açılış konuşmalarını Dernek Başkanları Abuzer Bolat ve Ali Cansev’in konuşmaları ile başladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen Boğaz turunda Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Maliye Eski Bakanı Lütfullah Kayalar, Av. Satılmış Şahin, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Konfederasyon Başkanı Ahmet Yılmaz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi  Türkmen, günün önem ve anlamını içeren birer konuşma yaptılar.

Birlik ve beraberlik kavramının perçinleştiği buluşmada önemli konulara temas eden Bekir Bozdağ,  Yozgat’a yapılan yatırımları ve bundan sonraki dönemlerde yapılacak olan yatırımlarla ilgili hemşehrilerine bilgi verdi. Yozgat’ın sorunlarının da konuşuldųğu Boğaz turu hoş sohbetlerin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mürvet özyurt
Mürvet özyurt - 2 yıl Önce

Birligimiz Daim olsun Gurur verici olmuş sevindim birlikte olmanıza Yozgat Yozgatlılar Adına

SIRADAKİ HABER