Özel İmplantdent Ağız Ve Diş Kliniği’nden Gazetemize Röportaj

Ağız ve diş sağlığı konusu, büyük küçük herkesin üzerinde hassasiyetle durması gereken çok önemli bir konu. Bu konuda gerekli özenin gösterilmemesi ve günlük bakımların ihmal edilmesi durumunda bunun ileriki yıllarda hem önemli sağlık sorunları hem de yüklü tedavi masrafları olarak altından kalkması güç sonuçlar doğurması kaçınılmaz bir gerçek.

Özel İmplantdent Ağız Ve Diş Kliniği’nden Gazetemize Röportaj

Ağız ve diş sağlığı konusu, büyük küçük herkesin üzerinde hassasiyetle durması gereken çok önemli bir konu. Bu konuda gerekli özenin gösterilmemesi ve günlük bakımların ihmal edilmesi durumunda bunun ileriki yıllarda hem önemli sağlık sorunları hem de yüklü tedavi masrafları olarak altından kalkması güç sonuçlar doğurması kaçınılmaz bir gerçek. İşte tüm bu sorunların çözümü için İmplandent ağız ve Diş sağlığı Polikliniğinde Elif Imak Çıkar önemli bilgiler aktardı.

 

Son yıllarda büyük ilerleme kaydeden teknolojik çalışmalar ve geliştirilen ürünler günlük ağız ve diş bakımı konusunda hayatımızı oldukça kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda ağız ve diş sağlığımızın en iyi şekilde korunması yönünde çok önemli katkılar sağlıyor. İşte her yaşta hayata içinizden geldiği gibi gülümseyebilmek ve diş sağlığınızı en iyi şekilde koruma altında tutabilmek içineler yapılmalıdır?

Günümüzde diş sağlığının önemi giderek artmaktadır. Çocuk yaşta edinilen ağız bakımı alışkanlıkları gelecekte ağız sağlığını belirleyici olmakta, okullarda ve aile içerisinde ağız bakım eğitimleri sağlanmalı ve kamu spotlarıyla bu eğitim desteklenmelidir.

Diş sağlığına gereken önemi ne zamandan vermeye başlamalıyız?

Klinik hekimliğini uzun yıllar yapmış biri olarak ülkemizde yaş gruplarına göre oluşan diş ve dişeti hastalıkları daha erken yaşlara kaymış durumda. Bu nedenle biz öncelikle koruyucu ve önleyici tedavileri benimsiyoruz ve tüm diş hekimliği dünyasında bunun önemsenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sadece çocuklar değil birçok yetişkin birey de hala hekimine gidenken az da olda bir tereddüt içerisine giriyor. Bir diş hekimi olarsak ile hastalarınızla arasında nasıl bir kuruyorsunuz?

Diş hekimliği sevilerek yapılması gereken bir meslek. Ben mesleğimi ve yaptığım tedaviyle tanıştığım insanları seviyorum. Diğer tıp dallarına göre daha özel bir ilişki kurduğumuz için hastalarımız bir süre sonra dostlarımız ve klinik ailemizin parçası olacak duruma geliyor. Çünkü biz klinik olarak hastalarımızın iyi hissetmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.

Son yıllarda Diş Hekimliğinde İmplant Tedavisi isminde çok büyük bir gelişme yaşandı. İmplant tedavisi hakkında h ne düşünüyorsunuz?

İmplant diş dünyasını heyecanlandıran bir gelişme oldu. Geçmişte yaptığımız bütün tedaviler diş çekimi olan alanı tamamlarken, yan dişlere uygulama yapılarak sağlanıyordu. İmplant yapmaya başladıktan sonra çekim bölgeleri daha sağlıklı şekilde tamamlanır oldu.

Peki, siz İmplant tedavisini kurumunuzda yapıyor musunuz? Ve hastalar bu tedavi için hangi yolları izlemeliler?

Ben implantın doğru yapıldığı durumda çok etkin bir tedavi olduğunu düşünüyorum. İmplantdent olarak biz implant yaparken iyi bir kemik analizi ve görüntüleme incelemeleri yapıyoruz. İmplantın iyi yapıldığı koşullarda problem çıkarma şansı yok çünki gerekli olduğu durumlarda tomoğrafik görüntülerini de alarak işimizi daha sağlama alıyoruz.

Ama yinede şunu unutmamamız gerekiyor; Diş hekimi olarak öncelikli görevimiz; ağızda bulunan dişleri koruyarak tedavi yapmak.  İmplant tedavileri tamamlayıcı olmalıdır. Yani; en küçük diş problemlerinde bile çekim yaparak implant yapmak doğru değil. Önce diş tedavilerini denemek zorundayız. Dolgu, Kanal tedavisi uygulamaları sonuç vermediği takdirde implant düşünülmelidir.

Son olarak İmplantdent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak kurumunuzda hangi tedavileri uyguluyorsunuz?

Biz kliniğimizde diş tedavileri ile ilgili bütün tedavileri yapıyoruz.

Görsel ve estetik ihtiyaçlarla yapılan ve dişlere uygulanırken minimum zararla yaptığımız seramik lamina kuronlar ve kompozit lamina kuronlarla hastalarımız çok mutlu ayrılmakta kliniğimizden.

Adres : Mehmet Akif Mahallesi Şahinbey Cad. No:33 D:1, Çekmeköy/İstanbul - Asya, Türkiye

  Telefon : +90 216 640 0929

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER