banner22

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başarıdan Başarıya Koşuyor

Hizmete açıldığından beri tüm branşlarda  başarısını sürdüren bölgenin yüz akı  Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi uzman kadrosu ile bir rekora imza attı. Haftanın her günü çalışmalarını sürdüren hastane bir yıl içerisinde  yüzü aşkın kalp ameliyatı gerçekleştirdi.

Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başarıdan Başarıya Koşuyor

Konuyla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit; “hastanemiz sağlık alanında bölgemizde önemli bir boşluğu  doldurarak,  başarılı bir şekilde konusunda uzman kadrosu ile hizmetimizi sürdürüyoruz.”

Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi,  Alemdağ Devlet  Hastanesi ve Samandıra Pandemi Hastanesi gibi üç büyük sağlık kuruluşunun Başhekimliğini birden yürüten  Prof. Dr.  Nurettin Yiyit;  “devletin bir sağlık kuruluşu olarak,  koranadan dolayı  içerisinde bulunduğumuz zor koşullara rağmen, konusunda uzman kadrolarımızın samimi gayretleriyle başta kalp ve damar hastalıkları  olmak üzere, her kademede çalışmalarımızı eksiksiz olarak devam ediyoruz. Samimi gayretlerinden dolayı  tüm  ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederim” şeklinde konuşan  Başhekim  Nurettin Yiyit;  “hastane olarak ekip arkadaşlarımızla birlikte sağlık alanında  devletimize ve halkımızın verimli  hizmetler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

BİR YIL İÇERİSİNDE 100 HASTAMIZA KALP DAMAR AMELİYATI GERÇEKLEŞTİRDİK 

Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Murat Uğur ise konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada;  “hastanemizde Kalp ve Damar Cerrahi servisimiz 2019 sonlarında hizmete açıldı. 6 aydan uzun bir süre pandemi dolayısıyla  kalp damar  ameliyatı olması gereken hastalarımıza hizmet veremedik ve ara vermek  zorunda kaldık. Son bir yıl içerisinde profesör,  doçent, uzman ve asistan doktorlardan olunan 10 kişilik kalp damar cerrahisi konusunda uzman ekibimizle hastanemizde kalp  ameliyatı  gerçekleştirerek bir rekora imza attık. Hastanemizde açık kalp ve damar hastalıkları ameliyatının yanı sıra; çeşitli damar ameliyatları, akciğer pıhtısı ameliyatı ve tedavisi gibi sağlık alanında önemli tedavileri gerçekleştirdik. Ekip olarak  7/24 Hastalarımıza hizmet vermeyi sürdürmekteyiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER