Ümraniye'de Uzman Hekim Eşliğinde Hacamat Tedavisi

Histoloji ve embriyoloji uzmanı Doktor Ayşegül Aytekin, Hacamat tedavi merkezini Ümraniye Alemdağ Caddesi yürüyüş yolu üzerinde, İsmek binası içerisinde faaliyet gösteren binanın 6. Katında hizmete açtı.

Ümraniye'de Uzman Hekim Eşliğinde Hacamat Tedavisi

Konuyla ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulunan Uzman Doktor Aytekin, Hacamat tedavisinin yararlarını, tarihçesini ve bilinmeyenleri gazetemize anlattı.

Histoloji ve Embriyoloji Uzmanı Dr. Ayşegül Aytekin, muayenehanesinde hasta kabulüne başladığını gazetemiz aracılığı ile duyurdu. Bu kapsamda Hacamat uygulamasıyla ilgili merak edilenleri sorduk.

Neden Hacamat uygulamasını tercih ettiniz?

Hacamat (kupa tedavisi) binlerce yıldır uygulanan ve endüstriyel tıp uygulamalarının çaresiz kaldığı noktaların artmasıyla son zamanlarda önemi tekrar anlaşılan güvenilir bir tedavi yöntemidir. Günümüzde Almanya, Fransa gibi birçok Avrupa ülkesi gibi Amerika’da da yaygın olarak uygulanmaktadır.

Hacamat (Kupa Tedavisi) nedir?

Vücutta atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardan, vakum sonrası oluşturulan yüzeysel cilt kesikleri ile kirli kan, ağır metaller ve çok çeşitli atıkların  alındığı tedavi işlemine "HACAMAT / KUPA TEDAVİSİ" denir. Ağrısız bir işlemdir.

Hacamat Neden Önemlidir?

İnsan vücudunun SAĞLIKLI işleyişi bir denge üzerine yaratılmıştır. Bu dengenin bozulması halinde ortaya çıkan duruma HASTALIK adı verilmektedir. Tıbbi Nebevi; Peygamber Efendimiz (sav)' in insan sağlığı ile ilgili tavsiyeleri, görüşleri ve uygulamalarıdır. Tıbbi Nebevi' de öncelik iyilik halini korumaktır, ancak eğer hastalık meydana çıktıysa tedavisine yönelik yaklaşımlar da bulunmaktadır. Hacamat; yaklaşık 5000 yıldır kullanılan bir metoddur.

Peygamber Efendimiz (sav) hacamat konusuna özellikle önem vermiş ve ümmetine hacamatı önermiştir.

Hacamat Artık Steril Şartlarda Yapılıyor

Dr. Ayşegül Aytekin, “Hacamat artık steril şartlarda muayenehane de yapılıyor. Merdiven altı değilde doktorlarımızın  bilgileri ile harman edilerek maximum fayda sağlanıyor. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerden daha uygun fiyatlara hekim tarafından hijyenik şartlarda uygulanmaktadır.”

HACAMAT SÜNNET ÜZERE HEM HASTALIKLARDAN KORUNMAK MAKSADI İLE SAĞLIKLI İKEN, HEMDE HASTALIK DURUMUNDA YAPTIRILABİLİR.

Normal şartlarda vücudumuz doğal ortamda dışarıdan alınan yada bünyesinde oluşan atıkları uzaklaştırmak için yeterince iyi sistemlerle donatılmıştır.

• Ancak yaşadığımız endüstriyel çağda atık maddelerin bu sistemler tarafından izole edilemeyecek konsantrasyonlarda ve vücudun tanıyamadığı ve müdahale edemediği çeşitlilikte olması bu doğal yolları yetersiz kılmaktadır.

Vücuttan uzaklaştırılamayan toksinler hayati organlara zarar vermemesi için öncelikle deri altına, eklem aralıklarına, vücut boşluklarındaki sıvıda depolandığı hatta iyi bir çözücü olan yağ dokusu içerisinde çözüldüğü düşünülmektedir. Böylece vücudumuz hayati organların mümkün mertebe hasarını engellemeye çalışır.

• Eğer vücutta biriken yabancı maddeler bu kotayı da doldursa bu sefer bütün organlar tahrip olmaya ve hastalıklar bir bir ortaya çıkmaya başlar.

Kanser, Kalp hastalıkları, Şeker hastalığı, Karaciğer hastalıkları, Solunum sistemi hastalıkları, Psikolojik ve nörolojik bozukluklar ve daha birçok hastalığın giderek artan görülme oranları buna işarettir.

HASTALIK EĞER VÜCUDUMUZDAKİ BU TOKSİNLERİN BİRİKMESİNİN BİR SONUCU İSE TEDAVİ DE BUNLARIN VÜCUTTAN UZAKLAŞTIRILMASIDIR. HACAMAT DA BU YOLLARDAN BİRİDİR.

HACAMAT TEDAVİSİ HANGİ HASTALIKLARDA UYGULANIR?

Bağışıklık sistemi hastalıkları (sık sık enfeksiyon geçirme)

Sırt, bel, omuz ağrısı

Migren, stres baş ağrısı

Fıtıkta (bel, boyun), fibromiyalji

Hipertansiyon

Egzema, dermatitler

Mide- Bağırsak problemleri

Astım, bronşit gibi birçok solunum yolu hastalıkları

Diş sıkma, gıcırdatma durumları

Geçirilmiş Zona Hastalığına bağlı ağrı

Spor yaralanmaları gibi bir çok hastalığın tedavisinde güvenle kullanılan bir yöntemdir.

Hacamatın herhangi bir ciddi yan etkisinin olmaması ve binlerce yıldır güven ile şifaya vesile olması ile doktorumuzun ilaç kullanmamızı mecbur kıldığı durumlarla birlikte hemen hemen tüm şikayetlerimizde yine tecrübeli hekimler tarafından hacamat yapılarak şifa aramamızı büyük bir nimet olarak karşımıza çıkıyor.

KİMLERE HACAMAT YAPILMAZ?

Kan sulandırıcı kullananlar

Kan seviyesi kritik düşüklükte olanlar

Gebeler, hanımların özel durumları

Çok düşük tansiyonu olanlar

İleri kalp yetmezliği olanlar

Kan hastalığı, kanama bozukluğu olanlar

Başka organlara sıçramış kanser hastaları

Bu hastalıklar dışında hemen her kişiye HACAMAT yapılabilir. Hacamatın tecrübeli hekimler tarafından yapılması ve öncesi yapılan ücretsiz muayene ile en doğru tedaviye karar verilmesi maksimum şifaya vesile olacaktır.

Hacamat öncesi ve sonrası nelere dikket edilmeli?

Öncesi ve sonrası 1-3 saat bir şey yememek

Öncesi ve sonrası 24 saat vegan(bitkisel) beslenmek

24 saat cinsel perhiz ve yoğun egzersizden kaçınmak

12-24 saat duş almamak uygun olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER