banner32

AK Parti’de Delege Seçimleri Gerçekleşti

AK Parti üyeleri, İstanbul İlçe başkanlıklarında yapılacak kongrelerde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için sandık başına gitti.

AK Parti’de Delege Seçimleri Gerçekleşti

AK Parti, siyasette katılımı tabana yayacak. Başkata Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe olmak üzere tüm ilçelerde gerçekleşen delege seçimlerine üyelerden yoğun ilgi vardı.

Belediye başkanlarının da oy kullandığı delege seçimlerini Ak Parti’li milletvekilleri ve il yöneticileri de yakından takip etti.. AK Parti’nin on milyonu aşkın kayıtlı üye ile gerçekleştireceği delege tespiti Türkiye genelinde mini seçime dönüşüyor. Kayıtlı üyeler tarafından başlayan süreçte aralık ortasına kadar ilçe delegeleri seçilecek. Sandıktan çıkan delegeler ilçelerde AK Parti’yi 2023’e götürecek yönetim kadrolarını şekillendirecek.

SANDIKTAN MERKEZE

AK Parti yeni dönemde delegelerini sandıktan başlayarak siyasi sürecin bir parçası haline getirmeyi hedefliyor. 7 Ekim’de 7’nci Olağan Büyük kongrenin startını veren AK Parti, bu doğrultuda delege seçiminde hassas bir çalışma yürütecek. 28 Kasım -15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek belde, ilçe delege seçiminde kayıtlı üyelere büyük iş düşecek.

430 BİN DELEGE SEÇİLECEK

10 milyon 400 bini aşkın AK Parti üyesi belde ve mahalleden başlamak üzere yaklaşık 430 bin ilçe delegesini belirlemek için sandığa gidecek. Oy kullanacak olan delegeler ise yeni ilçe yönetimlerinin yanı sıra söz konusu il kongrelerine ilçelerin göndereceği delegeleri de belirleyecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER