Battal İlgezdi; “Ataşehir’de Kaldığım Yerden Devam Edeceğim”

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Battal İlgezdi, seçim çalışmaları kapsamında projelerini tanıtarak seçime güçlü bir şekilde giriyor.

Battal İlgezdi; “Ataşehir’de Kaldığım Yerden Devam Edeceğim”

İlgezdi, “İlçe belediyelerinin işi projeleri hayata geçirmektir. Benim en büyük projem kardeşlik ve sevgi projesidir” dedi.

İlçe belediyelerinin plan yapma yetkisinin olmadığını ve Ataşehir halkı için bütün planların hazır olduğunu belirtti. İlgezdi, “Ben ve arkadaşlarım 10 yıldır buraya hizmet ediyoruz. Devletin bize bir kuruş yardımı olmuyor. Biz planlarımızı halkla sivil toplum kuruluşlarıyla yaptık kabul etmediler, sürekli kendi planlarını yaptılar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bütün planlar hazır. Neden onaylamıyorsunuz? Onaylayın ben de işimi yapayım. 31 Mart’a kadar beklemeye gerek yok. Bir gün içinde onaylayın, ben de işimi yapayım. Ben şimdiye kadar hiç plan bekletmedim. Anladım ki olay siyasiymiş” ifadelerini kaydetti.

“ATAŞEHİR İÇİN EKREM İMAMOĞLU İLE 2 DEV PROJEMİZ VAR”

Bu projelerden bir çoğunun yapımının bittiğini, hatta Kemal Sunal Kültür Merkezi’nin İstanbul Büyükşehir tarafından durdurulduğu için açılamadığını söyleyen Battal İlgezdi, sözlerine şöyle devam etti: “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile birlikte geliştireceğimiz 2 dev projemizle İstanbul’a nefes aldıracağız. Doğu Ataşehir ile Batı Ataşehir’İ birbirine bağlayan Ataşehir Bulvarı ve çevresini kapsayan alanı yeniden tasarlayacağız. 130 dönümlük kent meydanı projemizde; Basketbol sahaları, bisiklet parkurları, tenis kortları, kay kay pisti, çocuk oyun alanları, açık hava satranç alanları, açık hava sineması, amfi tiyatro, konser ve kermes alanı, yansıtma havuzları yer alacak.”

Kültür sanat, spor ve sağlık alanlarda bir numara olacağız

Battal İlgezdi’nin, video şeklinde basına sunduğu gelecek dönem projelerinde sağlık, spor, kültür ve sanat gibi başlıklar öne çıkıyor. Yeni hizmet döneminde ‘Atatürk ve Ferhatpaşa Sağlık Merkezleri, Gençlik ve Yaşam Merkezi, Mutfak Sanatları Merkezi, İçerenköy Kapalı Spor Salonu, Yarı Açık Yüzme Havuzu, Açık Hava Spor Tesisi, Yeni Nikah Salonu, Performans Sanatları Merkezi, Meslek Edindirme Merkezi, Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu, Kemal Sunal Kültür Merkezi, Bir Nefes Al çocuk Mola Merkezi, Çocuk Bilim Merkezi, Merkez Kütüphanesi, İnovasyon Merkezi, Küçükbakkalköy Gösteri Merkezi, Sosyal Market, Ata ve Kent Park, ve Kent Meydanı’ projelerini hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER