Beykoz'da Bağımsız Aday Soylu’dan Muhalefete Şok

Bağımsız Aday Cabir Soylu’dan Muhalefete Tokat Yerel Seçimlerin gerçekleşmesine 24 gün kala Beykoz’da akıl almaz bir ihmal yaşandığı ortaya çıktı.

Beykoz'da Bağımsız Aday Soylu’dan Muhalefete Şok

Beykoz Bağımsız Belediye Başkan Adayı Av. Cabir Soylu’nun dilekçe ile ilçe seçim kuruluna yaptığı itiraz başvurusu kabul edildi. 

Buna göre CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin pankart, billboard gibi tanıtım usulleri için gerekli başvuru sürelerini kaçırdığı ortaya çıktı. Seçim kurulundan partilere şok karar: pankartlarınız yasa dışı! Seçim kuruluna sunulan dilekçe ile Soylu “kendisinin tanıtım hakkını elde etmek için gereken izinleri aldığını, bunun için çalışmalarına ara verdiğini ve prosedürleri yerine getirdiğini ama ilgili partilerin sorumluluklarını yerine getirmediğini ve kanunun kendilerine tanıdığı hakkı kullanma şansını geri çevirdiğini” iddia etti. İlçe seçim kurulu da toplanarak itirazı haklı buldu. Seçim kurulundan Kaymakamlığa: “Üç partinin de tüm pankartlarını toplayın!” 2019/21 sayılı karar ve itiraz dilekçesi doğrultusunda kaymakamlık, emniyet ve belediyeye CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin yasa dışı haline gelen pankartlarının toplatılması için yazı yazıldı. 07.03.2019 tarihi itibariyle üç partinin pankartları Beykoz Belediyesi’ne bağlı ekiplerce toplandı. Parti teşkilatlarında tartışma ve Bağımsız Aday Av. Cabir Soylu’dan şok çağrı! Bağımsız adayın başvurusu ile ortaya çıkan skandalın ardından üç parti teşkilatında bu telafisi imkânsız hatanın kime ait olduğu tartışılıyor. Bağımsız aday Av. Cabir Soylu ise “daha kendi haklarını takip edemeyen ve kullanamayan muhalefet partileri belediyeyi nasıl yönetebilir” diyerek Beykoz’da gerçek muhalefetin kendisi olduğunu ve Beykozluların gerçeği kabul ederek kendisine destek vermesini istedi. Muhalefet partilerinin Genel Merkezlerine de çağrı yapan Soylu “Beykoz’da seçimden benim lehime çekilsinler. Ak Parti adayı Sn. Murat Aydın ile beni iki aday olarak meydanda bıraksınlar. O zaman nasıl muhalefet yapıldığını ve belediyenin nasıl kazanılacağını kendilerini ve tüm Türkiye’ye göstermeye hazırım” dedi. Şimdi ne olacak? Parti genel merkezlerinin ilçe teşkilatlarından durumla ilgili rapor istemesi bekleniyor. Parti disiplin kurullarının nasıl bir karar alacağı merak ediliyor. İYİ Parti’nin Mersin’de adaylık başvuru süresini kaçırmasından sonra Beykoz’da da pankart-billboard hakkından faydalanmak için gereken başvuru süresini kaçırması parti içinde şiddetli tartışmaların yaşanmasına sebep oldu. Alınacak kararların ve yaptırımların ne olacağı ise merak konusu olmuş durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER