Cafer Aktürk'ün Yaptığı Açıklamaya CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya'dan Yanıt Gecikmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Cafer Aktürk, Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerinin “Riskli Bölge” oluşu ile ilgili yaptığı basın toplantısı CHP Ümraniye ilçe örgütü tarafından tepkiyle karşılandı.

Cafer Aktürk'ün Yaptığı Açıklamaya CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya'dan Yanıt Gecikmedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili Cafer Aktürk’ün yapmış olduğu bilgilendirme toplantısına CHP ilçe başkanlığından yanıt gecikmedi. 

Cafer Aktürk'ün açıklamaları CHP İlçe Yönetimi Tarafından Tepkiyle Karşılandı 

Yerel basın temsilcileriyle biraraya gelerek Ümraniye’nin Hakimbaşı, İnkılap, Kazım Karabekir, Topağacı, Elmalıkent ve Dumlupınar gibi mahallelerinin imar sorununa ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Eski İlçe Başkanı, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Belediye Başkan Adayı ve İBB Deniz İşletmeleri A.Ş. Başkanvekili Cafer Aktürk, “31 Mart seçimleri öncesinde bu bölgede yaşayan vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz uyarılar ve tespitler bugün aynen gerçekleşiyor. Keşke biz haksız çıksaydık da vatandaşımız bugün imar konularında mağdur olmasaydı. Lakin bir kez daha haklı çıktık ve o günkü tespitlerimiz bugün ne yazık ki halkımızın önünde acı bir gerçek olarak duruyor” dedi.

Ümraniye Belediyesi’nin bölgedeki halkın iradesini bakanlığa teslim etmeye çalıştığını iddia eden Cafer Aktürk; “Seçim çalışmalarımızın yüzde 60’ı bu bölgede gerçekleşti. Ak Parti’nin 25 yıldır tek bir çivi dahi çakmadığı, imar sorunu ile boğuşan Elmalıkent, İnkılap, Kazım Karabekir, Hekimbaşı, Dumlupınar ve Topağacı gibi mahallelerimizde vatandaşımıza yerinde dönüşümle kalıcı çözüm olacağını anlattık. Bölgedeki mülkiyet ve imar sorunlarında; Eczacıbaşı davalarının sürdüğünü, Osmanlı torunlarının işin içine girdiğini, muazzam bir rant olduğunu ve bu rantın halkın lahine değil iktidar yandaşlarının kendi ceplerine doldurmak istediklerini defalarca dile getirdik. Aldatma ve her seçimde koz olarak kullanılan imar meselesi ne yazık ki geçen 31 Mart seçimlerinde de aynı şekilde kullanıldı” dedi.  

CHP Ümraniye İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya; 

Değerli Basın Mensupları; 

Sayın Cafer Aktürk'ün 05.07.2020 bugün gerçekleştirmiş olduğu, Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerinde “riskli bölge” konulu basın toplantısı yapıldığı haberleri üzerine kamuoyuna bilgilendirme yapılması gereği duyulmuştur.

Sayın Cafer Aktürk’ün yaptığı açıklamalar ve görüşleri Cumhuriyet Halk Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığımızı ve Belediye Meclis Grubumuzun tüzel kişiliğini bağlamayıp tamamen Cafer Aktürk'ün kişisel olarak yaptığı, düşünce ve görüşlerinden oluşmaktadır. 

Sayın Cafer Aktürk’ün partimizin yönetim kademelerinde herhangi bir görevi yoktur. 

Bu bağlamda yapmış olduğunuz haberlerde Cumhuriyet Halk Partisi ile ilişkilendirmemeniz haberlerinizde gerekli düzeltmeleri yapmanızı önemle ve ivedikle rica ediyoruz.

CHP Ümraniye İlçe Başkanı
Zeynel KIZILKAYA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 22:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER