CHP İlçe Örgütü Başkanı Cafer Aktürk Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ümraniye CHP İlçe Örgütü başkanı Cafer Aktürk ve ekini basın mensupları ile bir araya geldi. İlçe örgütünde düzenledikleri kahvaltılı toplantıda başkan Cafer Aktürk 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerin Ümraniye’deki nabzını basın mensuplarıyla ölçtü.

CHP İlçe Örgütü Başkanı Cafer Aktürk Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Ümraniye CHP İlçe Örgütü Başkanı Cafer Aktürk ve ekibi düzenledikleri bir basın toplantısıyla partisinin Ümraniye’deki çalışmalarını ve hedeflerini anlattı.

Ümraniye CHP İlçe Örgütü başkanı Cafer Aktürk ve ekini basın mensupları ile bir araya geldi. İlçe örgütünde düzenledikleri kahvaltılı toplantıda başkan Cafer Aktürk 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerin Ümraniye’deki nabzını basın mensuplarıyla ölçtü. Başkan Aktürk basın mensuplarına yaptığı konuşmada iddialı konuştu. Aktürk,z “Ümraniye’de 1989’daki başarıyı 31 Mart seçimlerinde yeniden yakalayacağızMart 2019 yerel seçimlerine doğru, aday adayı kayıtları almaya devam ettiklerini söyledi. Başkan Aktürk, kendisinin aday olup olmayacağı yönündeki soruya, Cuma günü genel merkezdeki bazı temaslarının ardından Cumartesi günü saat 15.00’da ilçe binasında yapacağı geniş katılımlı toplantıda cevap vereceğiz. “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, demokrasiyi yerleştiren 95 yıllık ulu çınar Cumhuriyet Halk Partisi’nde en tepede genel başkanından en alt kademede üyesine kadar hiç kimse vazgeçilmez değildir. Bu parti, söz konusu memleket geleceği olduğu vakit bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendi iç dinamiklerini harekete geçirerek çözümler üretir. Adaylaşma kriterlerimiz bellidir. 700 bin nüfuslu ilçeye dışarıdan bir göndermeye pirim vermeyiz. Onun için biz diyoruz ki örgütün kendi içinden kararını vereceği bir adayla Ümraniye’de başarıyı mutlaka yakalayacağız. Ekonomiden, dış politikaya ülke öyle bir noktaya getirildi ki artık buradan çıkış yok. 2019 yerel seçimlerinde doğru hamle ve stratejilerle vatandaş nezdinde yeni bir umut ışığı yakmak zorundayız. Seçim öncesi partimiz büyük bir anket ve taban çalışması yaptırıyor. Şu an memlekette aynen 89 seçimlerinin havası var. Hatırlayın o dönemi. Anavatan Partisi tek geçerken sonuç halkın yerelde iktidar başarısıyla gerçekleşmişti. Sol’un kalesi olduğuna inandığımız Ümraniye’de tıpkı 89’daki gibi başarıyı yakalayacağımıza inanıyoruz. Yoksulun derdine kalıcı derman olunmuyor. Adeta yangından mal kaçırırcasına ilçenin değerleri yok ediliyor. 1975 yılından bugüne bir Ümraniyeli olarak, ilçe halkının eziyet ve cefayla sahip olduğu yerinin yurdunun rantiyesi bir gurup tarafından yeniliyor. Mülkiyet ve imar sorunu çözüldü denilen mahallerde bırakın imar iznini, vatandaş imar barışına dahi başvuramıyor. Çünkü bu sefer de bilmen hangi Osmanlı torununun yerleri denilerek vatandaşın malına mülküne hukuki engeller çıkartılmak isteniyor. Örneğin Kazım Karabekir’de tam 6.500 parsel bu sebeple çözümsüz vaziyette. CHP olarak bizim mülkiyet konusundaki çözüm örneklerimiz Kartal’da, Maltepe Gülsüyu ve Gülensu’da ve Kadıköy Kayışdağı’nda mevcut”” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 22:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER