banner22

İmamoğlu'ndan Ümraniye Belediyesi'ne ziyaret

Geçtiğimiz haftalarda Üsküdar, Küçükçekmece, Esenyurt, Eyüpsultan,Esenler Belediyelerini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni durağı Ümraniye Belediyesi oldu.

İmamoğlu'ndan Ümraniye Belediyesi'ne ziyaret

İmamoğlu son olarak Ümraniye Belediyesi'ni ziyaret etti ve Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ile ilçede incelemelerde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7’nci ilçe ziyaretini AKP'li Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım'a yaptı. “Seçim bitti, işimiz insanlara hizmet” diyen İmamoğlu, “Biz, onların deneyiminden faydalanacağız, Büyükşehir hizmetlerine yön vereceğiz." dedi. İmamoğlu ve Yıldırım 'buggy' diye tabir edilen elektrikli araçla millet bahçesini gezdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Ümraniye Belediyesi'ni ziyaret etti.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, günün anısına İmamoğlu’na plaket takdim etti.

Yıldırım'ın makam odasına geçen ikili, burada bir süre sohbet etti. “Bugün de Ümraniye'deyiz” diyen İmamoğlu, “Belediye Başkanı'mızla beraber Ümraniye'yi konuşacağız. 39 ilçemizi gezeceğiz. 39 ilçemizle beraber buluşup, hepsiyle İstanbul'un bir bölümünün özetini, beklentilerini belediye başkanlarımızdan dinleyerek, önümüzdeki süreci beraber tanımlama çabası içerisindeyiz. Ümraniye Belediye Başkanı'mızdan da hem Ümraniye'nin İBB'den olan beklentilerini, mevcut durumu hem de bundan önce yapılan ya da eksik kalmış, tamamlanamamış ne varsa, onları dinleyeceğiz. Ona göre de tedbirlerimizi oluşturacağız. İstanbul şehrinin her noktasında, entegre ve iş birliği yaparak bir çalışma modelini geliştireceğiz. Kendilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YILDIRIM: “İMAMOĞLU'NA NEZAKETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İmamoğlu ve ekibinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yıldırım ise şunları dedi:  “Bir gelenek olarak, önceki dönemlerde de bildiğim kadarıyla, ilçe belediyelerini başkanlarımız ziyaret ediyordu. Çok faydalı oluyor gördüğüm kadarıyla. Ben de uzun zaman bürokrattım, katılırdım bzılarına. Bir büyükşehir belediye başkanının, bürokratlarla beraber, ilçe belediyesini ziyaret etmesi, meseleleri yerinde görmesi çok iyi oluyor. Ben, bu yönden sayın Başkan'ımıza ve ekibine çok çok teşekkür ediyorum. Zaten İBB, hakikaten kurumsal bir kimlik. Dünya çapında bir belediye anlayışıyla, ilçe belediyeleriyle birlikte çalıştığı taktirde, İstanbul'umuzdaki sorunlar, çözülemeyecek sorunlar değil. Daha da iyi olur diye düşünüyorum. Ben, bu yüzden de Sayın Başkan'ımızın bu nazik, nezaketli davranışından dolayı kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar.”

İMAMOĞLU: “SEÇİM BİTTİ, İŞİMİZ İNSANLARA HİZMET”

Makam odasından toplantı salonuna geçen heyete, Yıldırım ve ekibi tarafından sunum yapıldı. Her iki başkan ve beraberlerindeki heyet, sunumun ardından ilçede saha gezilerine çıktı. Heyetin ilk durağı, Ümraniye Millet Bahçesi oldu. Yıldırım, İmamoğlu'na yeşil alanla ilgili bilgiler verdi. Parkta piknik yapan bir grup vatandaş, “Tam sizi anıyorduk, karşımızda gördük. Şaka gibi” diyerek, İmamoğlu ve Yıldırım'ı yemeklerine ortak olmaya davet etti.

Başkanlar, vatandaşlarla sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Burada basın mensupları İmamoğlu'na mikrofon uzattı. İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada da şöyle konuştu:  “Yedinci belediye ziyaretimiz. Çünkü biz, İstanbul'daki tüm belediyelerimizde, İBB ile müşterek ne yapmak gerekiyorsa, yerinde tespitte bulunuyoruz. Başkan'ın ifadeleri, vatandaşların taleplerini birleştirerek İBB ve ilçe belediyeleri arasında ortak çalışma yapıyoruz. Seçim bitti, işimiz insanlara hizmet; hem sevgili Başkan'ın hem bizim. Dolayısıyla bir ortak akılla, masada konuşarak, çözüm bularak çalışacağız. Her gün Ümraniye'yi hisseden kendileri, en iyi onlar yaşıyorlar, en iyi onlar tespit edebiliyorlar. Biz, onların deneyiminden faydalanacağız, Büyükşehir hizmetlerine yön vereceğiz. Onlar bize yön verip, önceliklerini sıralayacak. Ona göre hareket edeceğiz. Bu dayanışma kesinlikle şehre ve şehir insanlarına kazandırır. İnşallah bu böyle devam eder. 39 ilçemizde de hem bu bireysel görüşmeler hem de kurduğumuz 10 bölge masası çalışması, buna sürdürülebilir bir diyalogla, irtibatla hizmet etmiş olacak. Bir iş yürümüyorsa, zamanında toparlanmamışsa hesap soracağı bir mekanizma olacak. Her kurumun birbiriyle böyle bir iletişime ve diyaloga ihtiyacı var.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER