İstanbul'un Bıçak Sırtı İlçelerinden Ataşehir'de İsmail Erdem Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi

31 Mart'a doğru son viraja girilirken AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem aday tanıtım toplantısında vizyon projelerini tanıttı.

Düzenlenen toplantıya Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem’in yanı sıra; AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Mehmet Emin Özkaya, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sancaktepe Belediye Başkanı ve AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, “Sancaktepe’de yaptığımız hizmetler, bizim referansımız. Ataşehir’de de imar problemi ortadan kalkacak, vatandaşlar depreme dayanıklı evlerine kavuşacak. Sanattan spora, eğitimden sağlığa 7’den 70’e herkes hizmete doyacak” dedi

Ataşehir’in kalbinde ‘Millet Bahçesi’ doğuyor

İsmail Erdem, 31 Mart günü seçildiği takdirde ilçede gerçekleştireceği projeleri Milliyet’e değerlendirdi. Ataşehir’de yapılacak çok hizmet olduğunu belirten Erdem, şunları söyledi: “İlçede toplumsal bir bütünlük oluşmamış, trafik yükü kalbinde hançer gibi duruyor. Yapacağımız ‘millet bahçesiyle’ Ataşehir yeşile doyacak, gençlerimiz kültür sanat ve sporla buluşacak. Depreme dayanıklı binalarla, vatandaşlar evlerinde güvenle oturacak” diye konuştu.

Ataşehir ‘gönül belediyeciliği’ ile buluşacak

Mülkiyet problemleri çözülmeden, şehirleşmenin gerçekleşme şansı zaten yok. Şu anda Ataşehir’in 2.5 mahallesi maalesef köy gibi kalmış. Çok ihtiyaçlı bir bölge. Kültürel mekanlar, sportif tesis ve altyapıya ait kamusal alanda hiçbir çalışma yok. Sokaktaki gençleri, kadınları sosyal hayatın içerisine çekip kültürel buluşmada var edecek mekânsal üretimlerin öncelikle gerçekleşmesi gerekiyor. Eğitime, kültüre, sanata ve spora alt yapı oluşturulması lazım. Belki bunlar seneler alacak ama 10 yılda Sancaktepe’de yaptıklarımız bu anlamda bizim referansımız

“Ataşehir’de Opera ve Sanat Merkezi ile Finans Müzesi açılacak”

Ulaşımın yanı sıra kültür sanat alanında da ciddi projelerinin olduğunu söyleyen Erdem, Batı Ataşehir’de uluslararası organizasyonların düzenleneceği, Anadolu yakasının sanat merkezi olacak Opera ve Sanat Merkezi açacaklarını söyledi. “Opera ve Sanat Merkezi Ataşehir’e çok yakışır” diyen Başkan İsmail Erdem, bunun yanı sıra Ataşehir’in finans merkezi olarak bilindiğini, bunu teyit edecek Finans Müzesi projelerinin olduğunu söyledi. Finans Müzesi projeleri hakkında bilgi veren Erdem, “Ataşehir finansın merkezi olacak. 20 yıl sonra Asya ve Orta Doğu’nun ekonomi merkezi Ataşehir olacak. Finans Müzesi önemli projelerimizden biri. Para yönetimi, kullanımı ve para politikaları da dâhil tüm ekonomik gelişmeler Finans Müzesi’nin kapsamında olacak” dedi.

“Ataşehir’e Cumhuriyet Müzesi ve İstiklal Harbi Panoraması yapacağız”

Kültür, sanat ve gençlere yönelik projelerinin detaylarını paylaşan Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem, 1 Nisan’dan sonra uygulamaya koyacakları projelerini şöyle anlattı:

“Sancaktepe’ye 1915 Çanakkale Panorama yapmıştık. Ataşehir’de de Cumhuriyet Müzesi ve İstiklal Harbi Panoraması yapacağız. Ataşehir’de açacağımız Cumhuriyet Müzesi ve İstiklal Harbi Panoraması ile yerli ve milli tarihimizi gençlerle buluşturacağız. İlk meclis binasından İstiklal Harbi’nin tüm safhalarına Milli Mücadele dönemini resmederek yaşatacağız. Cumhuriyet Müzesi ve İstiklal Harbi Panoraması’nda Kurtuluş Savaşı’nın, Milli Mücadelemizin çok boyutlu görselleri yer alacak ve yine burada yer alacak sergi alanları ile de milli tarihimizi yaşatacağız.”

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER