Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Üsküdar’da İmar İhtilalı Yaptık”

Yavuztürk Mahallesi sakinleri ile yapılan buluşmada Başkan Türkmen konuşmasına, “Sevgili Yavuztürk Mahallesi’nde ikamet eden hemşehrilerim mahalle buluşmamıza hoş geldiniz.” diye başladı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen; “Üsküdar’da İmar İhtilalı Yaptık”

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in mahalle buluşmaları devam ediyor.

Başkan Hilmi Türkmen daha sonra vatandaşlardan imar hakkında gelen sorulara yanıt verirken şunları söyledi; “Biz göreve geldiğimizde sıkıntılar, sorunlar vardı. Çözeceğiz dedik. 2014 yılından itibaren 2016 yılının Eylül ayına tam anlamıyla “Üsküdar’da bir imar ihtilâli yaptık.” Bu işin teknik anlamda uzmanı olanlar da bizle aynı kanaatte. Öyle kimsenin kolay kolay gerçekleştiremeyeceği bir imar planı yaptık. Aynı zamanda Üsküdar’da şu anda imarı en iyi ve en çok olan Yavuztürk Mahallesi’dir. Aslında yaşanılan sıkıntılar belediyeden kaynaklı olmuyor. Asıl sebep tapular, hisseli tapular mevcut. Tapular hisseli olunca ne yazık ki tek başınıza karar verip, evi yapamıyorsunuz.” diye konuştu.

Başkan Türkmen, daha sonra açılışı yapılan Nakkaştepe Millet Bahçesi, Valide Sultan Gemisi, Engelsiz Yaşam Merkezi ve Nevmekân Sahil gibi önemli eserlerden de bahsetti.

Mahalle Buluşmaları Yoğun Katılımla Gerçekleşiyor

Mahalle toplantılarının bir diğer durağı Bahçelievler Mahallesi oldu.

Başkan Türkmen yaptığı açıklamada; "Bu toplantılar bizler için çok verimli oluyor. Sizlerin görüş, öneri ve teşekkürlerinizi aracısız almış oluyoruz. Üsküdar Belediyesi ilçemizin 35 yıllık imar sorununu çözmüş bulunmakta. Şu anda evlerimizde kat sayımız 2 iken yeni imar planımıza göre 7,5 kata kadar çıkabileceğiz" dedi.

Türkmen, konuşmasının ardından Bahçelievler mahalle sakinlerine bir müjde verdi; “Yıllardır kangren haline gelmiş bir sorununu çözmenin gururu ile buraya geldik. Sizlere ne söz verdiysek o. Çok çalıştık, çabaladık ama değdi; Ata 2 tapularını alacak, Sultanmurat’taki komşularım da belediyemiz güvencesinde evlerine kavuşacak.” şeklinde konuştu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soru, dilek ve şikâyetleri dinleyerek istişare etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 14:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER