Hasan Can'ın En Büyük Hizmetlerinden Biri de Ümraniyespor

Son yıllarda başarısıyla öne çıkan ve İstanbul futbol takımları arasında parlayan bir yıldız haline gelen Ümraniye Spor, Türkiye kupasında gösterdiği başarı ile de dikkatleri üzerine topluyor.

Hasan Can'ın En Büyük Hizmetlerinden Biri de Ümraniyespor

METROPOL / ÖZEL HABER

Göreve geldiği günden bu yana spora ve sporcuya çok önem veren, inşa ettirdiği spor salonları düzenlediği spor etkinlikleri ve eğitimleri ile Ümraniye’nin çehresini değiştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Spor’un da bugüne kadar her zaman yanında olmuş ve destek vermiştir.

Göreve geldiğinde ıslah çalışmalarına başlanan Hekimbaşı’ndaki çöp alanını, beklenmedik bir estetik yapıya kavuşturup düzenleyerek Ümraniyespor için çalışma alanı haline getiren Hasan Can, Ümraniye Spor’un müsabakalarına katılarak, desteğini tribünlerde de sürdürmüştür. Ümraniyespor’un teknik yönetimi ve sporcuları ile yakından ilgilenen, yaşadıkları her türlü problemi çözmek için tüm imkanlarını kullanan Hasan Can, Ümraniye Spor’a moral desteğini de hiçbir zaman esirgememiş, Ümraniye’nin adına yakışır bir futbol kulübüne sahip olması için insanüstü bir çaba sarfetmiştir.

Ümraniyespor da, kendisinden beklenen başarıları göstererek Ümraniye’nin yüz akı bir futbol kulübü haline gelmiştir.

Öte yandan Spor Toto 1. Ligde başarılı bir grafik çizen Ümraniyespor, Ziraat Türkiye Kupası’nda güçlü rakibi Fenerbahçe’yi 1-0 mağlup ederek çeyrek finale yükseldiği maçta, kırmızı beyazlı ekibin deplasmanda tarih yazdığı mücadeleyi Başkan Hasan Can da izledi.  

Başkan Hasan Can'ın 2004 yılında göreve gelmesiyle başlayan 15 yıllık serüvenin ardından Ümraniyespor başarı basamaklarını tek tek çıktı ve bu başarılarını Ziraat Türkiye Kupasında çeyrek finale çıkarak taçlandırdı. Ümraniyespor son 15 yıl içinde, amatör ligden süper amatör lige, daha sonra bölgesel amatör ligden, 3. lige, ardından 2. Lig’e ve en sonunda da Spor Toto 1. Lige yükseldi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER