Amazon Türkiye'deki faaliyetlerine başladı

Amazon, bugünden itibaren Türkiye'deki faaliyetlerine başladı.

Amazon Türkiye'deki faaliyetlerine başladı

Tüketiciler, ilk günden itibaren Amazon.com.tr’de satış yapan bini aşkın yerli işletmeden alışveriş yapabilecekler.

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Sam Nicols, "Amazon olarak amacımız, müşterilerin internet üzerinden almak isteyebilecekleri her şeyi, cazip fiyatlarla sunan, dünya üzerindeki en müşteri odaklı şirket olmak" dedi ve ekledi:

"Amazon.comun kurulduğu 1995 yılından bu yana, Türkiyedeki yüz binlerce müşterimiz, dünyanın dört bir yanındaki Amazon mağazalarından milyonlarca ürün sipariş etti. bugün, Türkiyedeki müşterilerimize, binden fazla yerli satıcımız ile beraber milyonlarca ürünü sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Önümüzdeki aylar içinde, ürün yelpazemizi ve teslimat seçeneklerimizi artırarak en iyi müşteri hizmetini sunmak adına Türkiyedeki faaliyetlerimizi geliştireceğiz. Bu sayede, Türkiyedeki müşterilerimizin güvenini kazanmayı hedefliyoruz."

Amazon'dan yapılan açıklamada, "Amazon, Türkiyedeki müşterilerine, Türk ve dünya markalarından birçok ürünü cazip fiyat avantajları ile sunuyor. Amazonun lansmana özel fırsatları arasında Paşabahçe Midas Çay Seti, Samsung Galaxy J7, Fitbit Alta HR, Regal LED TV gibi birçok farklı ürün ve daha fazlası yer alıyor. Türkiyedeki müşteriler bu fırsatları Amazon.com.trnin fırsatlar sayfasında bulabilecekler" denildi ve eklendi:

"Amazon, KOBİlere dünya genelinde yeni müşterilere ulaşma konusunda yardımcı olmak için, altyapı ve teknik hizmetlere bu zamana kadar milyarlarca dolarlık yatırım yaptı. Amazon.com.trnin açılması ile birlikte Türkiyedeki işletmeler, herhangi bir ürün listeleme ücreti olmadan ürünlerini kolaylıkla Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilere satabilecek. Amazon bu işletmelere; listeleme araçları, 7 gün 24 saat online satış desteği, açık ve şeffaf satış koşulları, fiyatlandırma bilgileri, rapor ve analizler gibi satış artırmaya destek olacak hizmetler sunuyor."

Amazon.com.tr Satıcı Hizmetleri Ülke Lideri Alpagut Çilingir konuyla ilgili, "E-ticaret sayesinde Türkiyenin dört bir yanındaki küçük ve büyük ölçekli işletmelerle aynı düzeyde çalışma imkanına sahip olurken, işlerini büyütme fırsatı yakalıyor. Biz de Amazon olarak, satıcıların başarılı olması için çeşitli yatırımlar yapmaya devam ediyoruz; yüklerini azaltacak araçlar sunuyor ve satışlarını artırmalarına destek oluyoruz" dedi.

Açıklamaya göre, 2017 yılında, dünya genelinde 20 binden fazla küçük ve orta ölçekli işletmenin Amazonda ulaştığı ciro ise 1 milyon doları aştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER