Binali Yıldırım Espor Sahnesi’nin açılışına katıldı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Riot Games’in Espor Sahnesi’nin açılışına katıldı. Torunuyla beraber geldiği açılış gününde önemli açıklamalar yaptı.

Binali Yıldırım Espor Sahnesi’nin açılışına katıldı

Riot Games Türkiye’nin Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi için kurduğu ve çeşitli espor etkinliklerinin de yapılacağı Espor Sahnesi dün açıldı.

Açılışına TBMM Başkanı Binali Yıldırım da torunuyla beraber katıldı. Alanı gezen ve hem oyuncular hem de Riot çalışanlarıyla birbir konuşan Binali Yıldırım, espora yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisini Espor Sahnesi’ne torununun getirdiğini belirten Binali Yıldırım, torununun kendisine esporu anlattığını ve yeni nesillerin sporunun artık espor olduğunu dile getirdiğini belirtti. TBMM Başkanı’nın espor hakkında konuşmalar yaparken, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi hakkındaki bilgisi de gözlerden kaçmadı. Esporun Türkiye’deki oyuncu ve hayran sayısı rakamlarına inanamadığını belirten Binali Yıldırım, Türkiye’de 4 milyon espor oyuncusu, 10 milyon espor takip edeni olduğunu belirtti. Bir İstanbullu olarak Espor Sahnesi’nden gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.

Binali Yıldırım: “Bilgisayar oyunları hakkındaki fikrim değişti.”

Başarılı sunucu Kaan Kural ile de bir süre sohbet eden Binali Yıldırım, “Bizim başlangıçta bilgisayar oyuncuları için bu asosyalleştiren bir iştir, çocuklar burada elimizden gidiyor gibi düşünüyorduk. Ancak şimdi Bahar Sena beni buraya getirince fikrim değişti. Bu bir gelecek.” dedi. Sohbetin ilerleyen kısımlarında Kaan Kural, bilgisayar oyunlarının çocuk gelişiminde ve kişisel gelişimde nasıl önemli olduğunu aktardı. Özellikle stratejik düşünme ve çabuk karar alma mekanizmalarının geliştiğini belirten Kaan Kural, her şeyde olduğu gibi bilgisayar oyunları oynama konusunda da fazlası zarar dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER