banner26

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsung'a ilginç çağrı!

Daha önce yaptığı Samsung açıklaması ile gündem olan Samsun Valisi Samsung"a çağrı yaparak yatırım desteği istedi

Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsung'a ilginç çağrı!

Daha önce "Samsung Samsun'un önüne geçmemeli" açıklaması ile gündem olan Samsun Valisi Osman Kaymak Güney Kore'nin teknoloji devi Samsung'a çağrı yaparak, Samsun'a yatırım yapması yönünde talepte bulundu.

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsung firmasını Samsun'da yatırım yapması için davet ettiklerini belirterek, "Samsung firmasına bir dosya hazırlayıp gönderdik. En son Güney Kore ile hükümetimizin yaptığı görüşmelerde de Samsung'un Türkiye'ye yatırım yapacağını öğrendik. Lütfen Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun'a yapsın" dedi.

Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun'a yapsın

Samsun Subay Gazinosunda Güney Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Savunma Ataşeliği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanlığı tarafından organize edilen programa katılan Kaymak, "Samsung firmasına bir dosya hazırlayıp gönderdik. Lütfen gelin Samsun'un yatırım imkanlarından ve avantajlarını tespit edin ve yararlanın, dedik. En son Güney Kore ile hükümetimizin yaptığı görüşmelerde de Samsung'un Türkiye'ye yatırım yapacağını öğrendik. Lütfen Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun'a yapsın. Çünkü Samsun hava, demir, kara ve deniz yolu olmak üzere dört ulaşım aksına sahip nadir illerden birisidir. Samsung buraya gelmesi halinde çok karlı bir yatırım yapacaktır. Eğer Samsung ilimize yatırım yaparsa bundan hem Samsung firması, hem de Samsunlular karlı çıkacaktır diye düşünüyorum" sözleri ile Samsung firmasından yatırım beklentisini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER