banner26

Yozgatlı Mucidin Üretmiş Olduğu Yerli Traktör Büyük İlgi Görüyor

Uzun yıllar çeşitli traktör markalarının bayiliğini başarı ile yürüten Yozgatlı Üretici Mehmet Şimşeker’in öncülüğünde, yerli traktör büyük ilgi görüyor.

Yozgatlı Mucidin Üretmiş Olduğu Yerli Traktör Büyük İlgi Görüyor

Yozgat'ta 1984 yılından bu yana babası ile birlikte çeşitli traktör markalarının bayiliğini başarı ile yürüten Mehmet Şimşeker, yerli sermaye ile ürettiği traktör markasını hayata geçirdi.

Tarla ve bahçe işlerinde kullanılacak olan traktörün mucidi Mehmet Şimşeker, üretimini üstlendiği traktör dünyanın farklı ülkelerinden de talep görüyor.

Zaman zaman Bağdat Caddesine ve Kız Kulesi'ne traktörle inen Yozgat'lı traktör üreticisi Mehmet Şimşeker bu defasında traktörle İstiklâl Caddesi'ne girdi. Türk markası ile Afrika Kıta'sında birçok ülkeye ihracat yapan Mehmet Şimşeker, İstiklâl Caddesi'ne traktörle girerek markasını bir çok kişiye duyurmayı başardı.

Bundan sonraki hedefinin Yabancı Ülkelerde ki simge yerlere traktörü ile girmeyi planladığını, önemli olan insanların traktörden uzak yerlerde traktör görmesini sağlayarak tarıma ve Türk Markasına dikkat çekmek başlıca amacımızdı diyerek sözlerine son verdi. Öte yandan Mehmet Şimşeker, çiftçinin hâlâ eski kasa traktör istediğinin de altını çizdi. Şimşeker, “Ülkemizde traktör bakımlarında kalifiye eleman yetersiz. Çiftçi, mekanik traktör arıza yapsa bile kendisi yürütebilir. Elektronik traktör için bazen İngiltere’den servis bekleniyor. Dokuz yaşımdan bu yana babamın yanında traktör bayiliği yapıyorum. Elimizden altı marka geçti. Hepsinin artılarını ve eksilerini değerlendirerek çiftçinin talebi doğrultusunda en iyi traktörü ortaya çıkardık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER