Çekmeköy’den Yükselen Değer “Lider Trafik ve HLS Filo” Marka Değeriyle Ön Plana Çıkıyor

Türkiye’nin ilk 500 şirketi arsında yerini alan “Lider Trafik ve HLS Filo” Markasının mimarı Halis Görken başarının sırrını gazetemize anlattı.  

Çekmeköy’den Yükselen Değer “Lider Trafik ve HLS Filo” Marka Değeriyle Ön Plana Çıkıyor

Halis Görken; “Ben tüm şirketlerimin bizzat başında, sadece kurucu olarak değil, bizzat işleyişin içinde tüm personelim ile iş sürecinin bir parçası olarak, Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev alıyorum. Her an her dakika ofise gelerek işimi yerinden yönetiyorum.

Bu anlamda tüm yeni yatırımlara, AR-GE çalışmalarına, sektörel yeniliklere anında şirketlerimi ve personelimi entegre ederek sektörümüzde her daim  ilk olmanın fazlası ile mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Logolarımızdan tutunda reklam çalışmalarımıza, pazarlama çalışmalarından tutun da yatırım planlarına, müşteri ziyaretlerine ve çeşitli Sivil Toplum ve Kuruluşlara kadar görev alarak her alanda bizzat çalışıyorum.“

HLS Filo Markasından Kurumsal Kimlik Adına Önemli Bir Adım

Kurumsal kimlik bir firmanın en büyük göstergesi ve vitrini olduğunun altını çizen Görken; “Kurumsal kimliğinde en önemli yapı taşı markayı temsil eden logosudur. Bu anlamda kısa süre önce yayınlanan ve Türkiye’nin iyi logolarının yer aldığı “LOGO – Geçmişten Güncele Türkiye’de Logo” kitabında Halis Görken’in araç kiralama sektöründe başarı ile yürüttüğü “HLS Filo” markasının da logosu yer aldı.” 

Kitap içeriği hakkında bilgi veren Halis Görken; “Mesleki belleğe bir katkı sağlayabilmesi için ülkemizde “Geç Osmanlı”dan başlayıp “Erken Cumhuriyet”e ve günümüze uzanan süreçte üretilmiş logoların yer aldığı ‘Logo’ kitabı, uzun süreçte ve yoğun bir emekle oluştu. Logo kitabıyla; bilgilerin berraklaşması, logo örneklerinin daha yol gösterici olması, usta tasarımcıların yararlı bilgileri ve uzman görüşleri geniş kapsamlı katkılarla kayıt altına alınmış. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bizimle birlikte ülkemizde faaliyet gösteren bir başka marka bu kitapta yer almıyor. Toplamda 550 kişiyi bulan katılımcılardan; genç tasarımcıların, hayatta olan değerli meslektaşların ve artık aramızda bulunmayan eski ustaların 2500’den fazla logosu yer almakta. Öte yandan logolar seçilirken uzman ve deneyimli bir jürinin değerlendirmesinden geçmekte. Bu özel ve çok değerli kaynakta HLS Filo’nun kendi sektöründe en iyi logo seçilmesi ve kitapta yer alması bizler için büyük gurur ve onurdur.” Dedi.

Başarılı bir girişimci ve iş insanı olarak örnek gösteriliyorsunuz ve   bugünü ticari işletmelerinizde nasıl değerlendiriyor ve neler yapıyorsunuz sorusu üzerine Görken;

“Herkesin harekete geçmek için beklediği tetikleyici bir an vardır. Bu bazen olumsuz bir gelişme ile bazen de olumlu bir anın gerçekleşmesi ile yaşanır. Bizler için o an işte tam olarak bugündür dediğimiz geçen yıldan bugüne üretimde başarıya odaklanmayı, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı, her kademeden şirket, KOBİ ve KOBİ+ firmalara hizmet götürmeyi hedeflerimiz arasına kattık. Başarı için eğitimin gücüne ve etkisine tam olarak inanan bir işveren tüm personelimizi günün eğitim teknolojisi ile tanıştırmaya ve eğitim almalarını sağlamaya daha fazla önemseye başladık ve listemizin başına aldık. Milli birlik ve duruş için, kararlı ve istikrarlı bir ekonomi için, güçlü ve sözü geçen bir üke için, üreten ve ürettiğini tüm dünyaya gurur ile sunan bir ülke için, bizler dün olduğu gibi bugünde ve yarında olmaya devam edeceğiz. Üretimin ve başarının her daim destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz.” Şekline konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER