ADD Ümraniye Şubesinden çocuk istismarı' çağrısı

Atatürkçü Düşünce Derneği, Ümraniye'de çocuk istismarına karşı mücadele için kamuoyuna çağrı yaptı.

ADD Ümraniye Şubesinden çocuk istismarı' çağrısı

Atatürkçü Düşünce Derneği, Ümraniye'de çocuk istismarına karşı mücadele için hükümete çağrı yaptı.

Basın açıklamasında, "Bu çağrıyı vakıflara, denetimden uzak yatılı kursların idarecilerine, onların sözde yöneticilerine, öğretmenlerine, dini istismar eden derneklere değil; doğrudan Cumhurbaşkanına, İçişleri Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığı’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yapıyoruz." denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle;

Bu çağrıyı vakıflara, denetimden uzak yatılı kursların idarecilerine, onların sözde yöneticilerine, öğretmenlerine, dini istismar eden derneklere değil; doğrudan Cumhurbaşkanına, İçişleri Bakanlığına, Milli Eğitim Bakanlığı’na, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yapıyoruz

Çocuk istismarına “dur!” diyecek, kadınlarımıza şiddeti önleyecek güç onların elindedir. İstismar ve şiddet ne yazık ki her geçen gün artıyorsa sorumlusu da, suçlusu da onlardır.

Anayasamızın 41. Maddesi şöyle: Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.

Anayasa açıktır, ancak uygulayacak kurumlar, yani devlet mekanizması üzerine düşen görevi yapmamaktadır. Yasaları uygulamamaktadır ve hatta birilerine yüz vermekte, onları şımartmaktadır.

Eğer demokrasiyi sadece araç olarak görürseniz, ulusal egemenlikten, laiklikten, çağdaş eğitimden, insan hak ve özgürlüklerinden gittikçe uzaklaşırsanız, tarikat ve cemaatlerle kol kola girerseniz, onları korursanız, her istediklerini verirseniz, yaptıkları karşısında üç maymunu oynarsanız ve siyaseten onlardan medet umarsanız bu sonuç kaçınılmazdır.

Çocuklarımızı koruyamazsınız, kadınlarımızı koruyamazsınız, ülkemizi, geleceğimizi koruyamazsınız.

Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk: “Vatanı korumak çocukları korumakla başlar.” derken, “Çocuklar her türlü ihmal ve istismardan korunmalı, onlar her koşulda yetişkinlerden daha özel ele alınmalıdır.” derken bu tehlikelere dikkat çekmek istiyordu.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER