banner22

Anneler Günü'nde Mehmetçik'e online konser

Koronavirüs (corona virüs) salgını nedeniyle 'evde kal' çağrılarına destek amaçlı Türkiye'de ilk defa başlatılan online 'Moral konferansları' projesi kapsamında Anneler Günü'nde Mehmetçik'e özel bir program gerçekleştirildi.

Anneler Günü'nde Mehmetçik'e online konser

Ahde Vefa Platformu Başkanı Nuran Kırlak öncülüğünde düzenlenen ve araştırmacı-yazar Taner Akkuş imzalı program, Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Berivan Algın ve İnsani Yaklaşımlar ve Araştırma Derneği Başkanı Mahmut Selçuk iş birliği ile uzaktan online moral konseri verildi.

ÜNLÜLER DE DESTEK VERDİ

Ünlü sanatçılar Latif Doğan, Berdan Mardini ve yönetmen Ali Eşitmez video çekimi ile programa destek verirken, Murat Kurşun, Aydın Aydın, Şafak Sönmez, Aynur Güneş, komedyen Mülayim Çimen, bestekar Ömer Faruk Güney, şaire Elif Özallı ve Kerem Can Yazır, evlerinden online katıldıkları programın, moderatörlüğünü araştırmacı-yazar Taner Akkuş ile TBMM Meclis TV Haber Spikeri Handan Musaoğlu yaptı.

Program ünlü bestekar Ömer Faruk Güney’in özel bestelediği 'Türkiyem' isimli şiiri ile başlarken, ünlü sanatçılar Murat Kurşun, Aydın Aydın ve Aynur Güneş türkülerini seslendirdi. 'Ağlama şarkısı' ile Şafak Sönmez ve tüm sanatçılar günün anlamına uygun türküleri ile programa anlam katarken, komedyen Mülayim'de taklitleri ile neşeli anlar yaşattı.

ASKER ANNESİNE BÜYÜK SÜRPRİZ

Asker annesi Nimet Yeşil, asker oğlundan gelen çiçek ile bu güzel sürpriz karşısında gözyaşlarına boğulurken, evinden programa online katılarak tüm askerlere seslendi: "Biz sizleri bu vatan için doğurduk. Yaptığınız bu mukaddes görev tüm nazarlarda kutsaldır. Anneler olarak bizlerde her zaman dualarımızla ve tüm kalbimizle sizlerin yanınızdayız."

"Ülkece zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde Anneler Günü'ne özel olarak hazırlanan bu anlamlı proje, bize ve tüm askerlerimize gerçekten moral oldu" diyen asker snnesi Nimet Yeşil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Programın gerçekleşmesinde emeği geçen Ahde Vefa Platformu Başkanı Nuran Kırlak başta olmak üzere, Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Berivan Algın ve İnsani Yaklaşımlar ve Araştırma Derneği Başkanı Mahmut Selçuk ile birbirinden değerli tüm sanatçılarımıza ve özelliklede anlamlı bu güzel projenin mimarı Taner Akkuş’a çok teşekkür ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER