Kızılay’dan Somalı 301 Maden Şehidinin Anısına İftar

Ramazan ayında yüzbinlerce insana yardım eli uzatan Türk Kızılay, iftar programları ile de bu mübarek ayın daha anlamlı yaşanmasına aracılık ediyor. Kızılay bu kapsamda Soma’daki maden şehitlerinin anısına iftar organizasyonu düzenledi.

Kızılay’dan Somalı 301 Maden Şehidinin Anısına İftar

Türk Kızılay, 5 yıl önce 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma'daki facianın yıl dönümünde şehit madencilerin ailelerini ve Somalı vatandaşları iftar sofrasında buluşturdu. Soma SEAŞ Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Şehitler için dualar edilmesinin ardından akşam ezanının okunmasıyla oruçlar açıldı.


 
“Milletin kurduğu birlik hareketini güçlendirmek için çalışıyoruz”
 
Türk Kızılay’ın bu ramazanda da dünyanın dört bir yanında Türkiye'nin gönül coğrafyasındaki insanlarla beraber olduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Kızılay olarak milletin kurduğu birlik hareketini, yine milletin adına daha da güçlendirmek için gerek Türkiye’de gerek dünyanın birçok coğrafyasına ulaştırmak için çalıştıklarını söyledi.
 
Manisa Valiliği, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Kaymakamlığı, Soma Belediyesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteğiyle düzenlenen iftar programına, Manisa Valisi Ahmet Deniz, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Soma Şubesi Başkanı Aziz Günal, Kızılay yetkilileri de katıldı.


Zonguldak’ta Madencilerle Sahur
Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesindeki özel maden ocağına giden Türk Kızılay Zonguldak Şubesi üyeleri ile Genç Kızılay gönüllüleri, yanlarında getirdikleri yiyeceklerle maden işçilerinin sahur sofrasına misafir oldu. Beş yıl önce Soma'da yaşamını yitiren 301 madencinin anısına maden işçileriyle bir araya geldiklerini belirten Türk Kızılay Zonguldak Şubesi Başkanı Aydın Ergenç, “Soma’da kaybettiğimiz madencilerimiz anısına, Gelik dere içinde, 180 metre dikey ve 600 metre yatay şekilde yol alarak maden emekçilerimizi ziyaret ettik. Ziyaret sonrası vinç noktasında birlikte sahur yaparak maden hakkında bilgiler aldık. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner17

banner15