banner22

MİLYONLARIN MERAK ETTİĞİ NORMALLEŞME DÖNEMİ BAŞLIYOR

Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte vatandaşlardan en çok 'Düğünler ne vakit yapılacak?', 'Camiler ne vakit açılacak?', 'Piknik alanları ne vakit açılacak? sorular geliyor?

MİLYONLARIN MERAK ETTİĞİ NORMALLEŞME DÖNEMİ BAŞLIYOR

Koronavirüs salgınında normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte, tedbir olarak kapatılan bir çok yerin ne vakit açılacağı en çok merak edilen konuların başında geliyor. Hükümetin masasındaki normalleşme takviminde yer alan camilerde 12 Haziran'dan itibaren sosyal mesafe kuralına uyarak ve maske takarak cuma namazı kılınmaya başlanacağı bildirildi.

NİKÂH HAZİRANDA DÜĞÜN TEMMUZDA

Nikâh salonları 1 Haziran’dan itibaren açılıyor. Genç çiftlerimize şuandan mutluluklar dileyelim. Fakat düğün salonları için biraz beklemek gerekecek, 1 Temmuz’a kadar sabredecekler.

PİKNİKÇİLER, AZ KALDI

Yüzme havuzları, kaplıcalar, spor merkezleri ve çay bahçeleri için de bayram sonrasını beklemek gerekecek. Çok değil, 15 Haziran’dan itibaren piknik alanları açılıyor, mangal keyfi başlıyor.

CAMİLER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cuma namazı kılmak amacıyla sabırsızlananlar 12 Haziran’da cuma namazını kılabilecekler. Ama bir şartla. Öyle cami içersinde safları sıklaştırarak değil, cami dışında açık alanlarda kılınabilecek. Vakit namazları ise camilerin içerisinde sosyal mesafe kuralına dikkat ederek ve maske kullanmak şartıyla kılınabilecek.

HAC NE ZAMAN?

Hac hazırlıkları hemen Ramazan Bayramı’ndan sonra başlıyor. Fakat haccın olup olmayacağına Suudi Arabistan’daki gelişmelere göre karar verilecek. Peki umre ne olacak? Umre için 1 Eylül tarihi temel alınarak hazırlıklar yapılacak.

TATİLE GİDEBİLECEK MİYİZ?

İple çektiğimiz tatil vakti geldi. Hemen baştan söyleyeyim: Bu sene tatile gideceğiz. Ama kurallı tatil olacak. Kuralların ne olacağını Turizm Bakanlığı açıklıyor. 27 Mayıs’ta ise oteller, moteller hem de pansiyonlar müşteri kabul etmeye başlayacak. Bacasız endüstri olan turizmde takvim öngörülenden süratli işliyor.

Yunanistan ve Bulgaristan’la sınırların açılmasının 1 Haziran’a çekilmesi planlanıyor. Hem Yunan adalarında tatil yapacaklar, ayrıca iki ülkedeki yakınlarını ziyaret edecekleri için iyi haber.

UÇUŞLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR

İç hat uçuşları bayramdan sonra başlıyor. 27 Mayıs’ta yalnızca iç hat uçuşları değil aynı zamanda turizm bölgelerindeki balon uçuşları da başlıyor. Dış hat uçuşları ise gene aynı tarihten itibaren ama kademeli olarak başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER