banner31

Orçun Şekercioğlu İFADER Olarak Büyük Bir Aileyiz

Merkezi Ümraniye’de bulunan, İFADER (İnsani Fikir Akıncıları Derneği) Başkanı ve 15 Temmuz Gazisi Orçun Şekercioğlu, derneğin faaliyetleri ve hedefleri noktasında gazetemize açıklamalarda bulundu.

Orçun Şekercioğlu İFADER Olarak Büyük Bir Aileyiz

2010 itibariyle Genç Ümraniyeliler Platformu olarak Yürüyüşüne başladıklarını ifade eden Şekercioğlu; “2015 Yılında da İFADER (İnsani Fikir Akıncıları Derneği) olarak kurumsal kimliğimizi edindik. Dernek olarak, insanların ihtiyaçlarını maddi manevi desteklemek için gece gündüz çalışıyor, bu çerçevede yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bugün itibari ile ana kademe, gençlik kolları ve çalışma komisyonları ile büyük bir aileyiz.“


 

SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLARAK HER ALANDA ÇALIŞIYORUZ

Şekercioğlu; “Süreç boyunca, yalnızca yardım çalışmalarında bulunmuyor, kötü alışkanlıklardan gençleri korumak adına park ve ev sohbetleri, seminerler, önemli gün ve haftalar için özel salon programları, konferanslar, eğitim ve iletişim seminerleri, Ramazan ve kurban dönemlerinde özellikle çocuk giydirme ve hediye kampanyaları, kumanya yardımı, iftara beş kala organizasyonu (İftar vakti Yolda olan vatandaşlarımıza hurma ve çorba ikramı), İslam Coğrafyasında yaşanan zulümlere yönelik fotoğraf sergileri ve meydan programları olmak üzere bir çok alanda faaliyet göstermeye devam ediyoruz.” Dedi.

YURT İÇİ VE YURT DIŞI FAALİYETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Derneğin 10 yıldır yurt içi ve yurt dışında çalışmalarının devam ettiğini bildiren Orçun Şekercioğlu; “Ulaşabildiğimiz kadarıyla aynî yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da imkânlarımızı seferber edip, ayni ve nakdi yardımlarda bulunuyoruz. Öte yandan İslam coğrafyası’nda, Suriye, Filistin ve Gazze özelinde kendi ekiplerimizle yardım çalışmalarımızı  aralıksız sürdürmekteyiz.” Dedi.

RAMAZAN AYINDA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN YANINDAYIZ

Bu yıl Ramazan ayında 300 aileye kumanya desteği sağladıklarının altını çizen Şekercioğlu; “Her yıl olduğu gibi bu senede ihtiyaç sahibi ailelerin yanındayız. Burada vatandaşlarımıza köprü olma görevini sağlıyoruz. Bu konuda bizlere destek veren tüm hayır sahibi vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ramazan ayı boyunca 300 aileye gıda yardımında bulunduk. Tabi rahmetin bol bol yağdığı Ramazan ayında yapılan yardımların sevabı daha çoktur. Bundan dolayı tüm duyarlı hayır sahiplerini yardım yapmaya çağırıyoruz.” ifadelerine yer verdi.


 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER