banner31

RİDEF İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YARDIMINA KOŞUYOR

46 derneğin bağlı olduğu RİDEF (Rize Dernekleri Federasyonu) Ramazan ayı boyunca binlerce yoksul ve dar gelirli aileye yardım elini uzattı.

RİDEF İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YARDIMINA KOŞUYOR

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak; “RİDEF olarak birliğimize bağlı bulunan tüm derneklerimiz ve yöneticilerimizle birlikte, İstanbul genelinde tesbit ettiğimiz semtlerde, dar gelirli ailelerimize ulaşarak yardımlarımızı özverili bir şekilde ulaştırıyoruz.”  

RİDEF BAŞKANI RECEP ALBAYRAK; “KARDEŞLİK ŞİARIMIZ, PAYLAŞMAKTIR KÂRIMIZ”

Bu süreçte “Kardeşlik Şiarımız, Paylaşmaktır Kârımız” mottosuyla; “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyasına üye dernekleriyle birlikte tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getiren Albayrak; “Kampanyamız bünyesinde kumanya ve alışveriş çeki dağıtımlarımız devam ediyor. İkinci parti olarak hazırlanan dörtyüz adet kumanya ve alışveriş çekleri üye derneklerin bildirdiği ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Hedef üye derneklerin yaptığı yardımlarla beraber 2000 kişiye ulaşmak. Ayrıca pandemi nedeniyle yaşanılan ekonomik sıkıntıları hafifletmek amacıyla kurulan, ilçelerdeki vefa sosyal destek gruplarıyla yardım çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütülmesine her türlü destek verilmektedir. Bu minvalde gerek bakanlık sosyal yardım kuruluşu gerekse ilçelerdeki vefa sosyal destek kuruluşlarından yardım alamayan ihtiyaç sahiplerinin bize ulaşmaları halinde gerekli yardım desteği sağlanacaktır” dedi.  

ÜSKÜDAR RİZELİLER DERNEĞİ BAŞKANI HASAN TEK; “İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDUK”

Sivil toplum kuruluşları arasında faaliyetleri ile bölgede dikkat çeken Üsküdar Rizeliler Derneği, RİDEF ile birlikte şimdi de ihtiyaç sahiplerine gıda yardımında öncülük ediyor.

Üsküdar Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Tek; “Zor bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, her zamankinden çok daha fazla yardımlaşmaya, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşların mutluluğuna ortak olmak en güzel duygudur. Dernek yönetimi olarak, her fırsatta yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımızın yanındayız. Ben buradan bir kez daha, derneğimizin yanında olan ve bu tür anlamlı hizmetler yaparken, gücümüze güç katan, emek veren tüm yönetim kurulu üyelerimize ve hayırsever işadamlarımıza, gönüllü çalışan fedakâr vatandaşlarımıza, Üsküdar Kızılay Başkanı ve çalışanlarına gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Dernek Başkanı Hasan Tek; “Koronavirüs salgını nedeniyle işinden ayrılmak zorunda olan, evde kalan veya daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerimize, yaşlılarımıza, yetimlerimize bu zor günde çok daha fazla yardımda bulunmaya gayret gösteriyoruz. Elbette ki bu zor güleri de atlatacağız. Ancak bu süreci daha kısa sürede atlatabilmemiz bizim elimizde.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan ülkemizi ve dünyayı saran salgın felaketi nedeniyle ülke olarak zor günler geçirdiklerini ifade eden Başkan Tek; “bu günlerde başta fedakar sağlık çalışanlarımıza ve emniyet mensuplarına ayrı ayrı teşekkür eder, hayırlı Ramazanlar, hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 14:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER