SİYAD Ümraniye’den Anlamlı İftar 

Kısa adı SİYAD olan Sinop Yardımlaşma Derneği Ramazan şehri Sinop, Taşhanlı köyünde hemşehrileriyle  Ramazan'ın bereketini ve coşkusunu paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. 

SİYAD Ümraniye’den Anlamlı İftar 

Siyad Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar, “Sinop’tan tüm Türkiye’ye kardeşlikte ve iyilikte Ramazan gibi olalım mesajları verdik”.

Çakar yaptğı konuşmada, “derneğimiz geçen sene Ramazan ayında faaliyetlerine başlamıştı. Memleketine sevdalı yol arkadaşlarım ile Ümraniye’de ikamet eden Yirmi üç bin hemşehrimizin bir yıl İçerisinde, gerek iyi günlerinde; gerekse zor günlerinde yanında arkasında bir kale gibi durmanın derdinde olduk. Yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en güzel rotası sivil toplum kuruluşlarıdır. Kardeşlik ve iyilikte Ramazan gibi olalım şuuruyla bugün iftarımızı Sinop Taşhanlı Köyümüzdeki hemşehrilerimizle oruçlarımızı açıyoruz. Bu akşamda bir olduk, birlik olduk. Ve bu iftar programımızı inşallah gelenekselleştirmek istiyoruz. Bu ve buna benzer birçok çalışmamızda kurucumuz Murat Uçar beye desteklerinden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Sinop’tan tüm ülkemize kardeşlikte ve iyilikte Ramazan gibi olalım" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER