banner22

Son dakika haberi: Suriye’nin kuzeyinde Türk Kızılay aracına kalleş saldırı

Suriye’nin kuzeyinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına düzenlenen silahlı saldırıda bir Kızılay personeli şehit oldu, bir personel yaralandı.

Son dakika haberi: Suriye’nin kuzeyinde Türk Kızılay aracına kalleş saldırı

Yapılan açıklamada son dakika haberine ilişkin şu bilgiler verildi; Saldırı sonucu araçta bulunan Kızılay El-Bab Sevgi mağazasında çalışan bir Türk Kızılay personeli şehit oldu, bir personel de yaralandı. Bir kişi de saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Alçak son dakika saldırısının adresi Suriye... Edinilen bilgiye göre Suriye'nin kuzeyinde görevli Türk Kızılay ekibinin bulunduğu araca düzenlenen silahlı saldırıda, bir personel şehit oldu, bir personel de yaralandı.

İŞTE ARACIN HALİ;

Aracın ateş aldığında camlarının kırıldığı ve gövdesinde kurşun yırtıkları oluştuğu gözlendi;

MEHMET ARİF KIDIMAN ŞEHİT OLDU

Suriye'nin El Bab bölgesinde yardım faaliyetlerinde görevli olan Mehmet Arif Kıdıman'ın içinde olduğu Kızılay aracına silahlı saldırı düzenlendi. Olayda Düzceli Kıdıman olay yerinde hayatını kaybederek şehit oldu.

TSK SORUMLULARIN PEŞİNDE

Bölgede TSK unsurları uluslararası dokunulmazlığı olan yardım araçlarına saldıran alçakların izini sürmeye başladı.

Milli Savunma Bakanlığı konuyla ilgili tüm tahkikatların yapılarak sorumluların saldırılarının misliyle karşılık bulacağını açıkladı.

KIZILAY ARACI OLDUĞU HALDE VURULDU!

Türk Kızılay'dan yapılan açıklamaya göre, üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan seyir halindeki Türk Kızılay aracına, Çobanbey- El-Bab arasında, plakasız iki araç içeresinden yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından çapraz ateş açıldı.

BİR PERSONEL YARALANDI, BİR PERSONEL DE YARA ALMADAN KURTULDU

Saldırı sonucu araçta bulunan Kızılay El-Bab Sevgi mağazasında çalışan bir Türk Kızılay personeli şehit oldu, bir personel de yaralandı. Bir kişi de saldırıdan yara almadan kurtuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER